Дослідження: бактерії, стійкі до антибіотиків, можуть вбити понад 39 млн людей до 2050 року
Джерело: CNN
Результати нового дослідження засвідчили, що до 2050 року так звані супербактерії, стійкі до існуючих антибіотиків, можуть вбити понад 39 млн людей.
Зокрема автори дослідження прогнозують майже 70% зростання смертності через стійкість до протимікробних препаратів із 2025 по 2050 рік. При цьому люди похилого віку будуть у групі найбільшого ризику і стануть основою зростання смертності.
Як пояснили експерти, така стійкість, також відома як СПП, виникає, коли мікроби, такі як бактерії та грибки, розвиваються в такий спосіб, що їх стає складніше вбити існуючими ліками.
Всесвітня організація охорони здоров’я назвала СПП “одною з головних загроз громадській охороні здоров’я та розвитку в усьому світі”, спричиненою неправильним та надмірним використанням протимікробних препаратів.
Дослідники роками визначали стійкість до протимікробних препаратів як проблему охорони здоров’я. Але це дослідження, проведене в межах проєкту Global Research on Antimicrobial Resistance Project, є першим, в якому аналізуються тенденції СПП у всьому світі та з плином часу.
За словами представників ВООЗ, загроза такої стійкості до протимікробних препаратів не тільки ускладнює лікування поширених інфекцій, а й робить медичні втручання, такі як хіміотерапія та кесарів розтин, ризикованішими.
Дослідники проаналізували 520 мільйонів наборів даних із 204 країн. Використовуючи статистичне моделювання, автори виявили, що з 1990 до 2021 року зафіксовано понад мільйон смертей, пов’язаних із стійкістю до протимікробних препаратів. З того часу кількість смертей від СПП тільки зросла.
При цьому в цей період смертність від СПП знизилася більш ніж на 50% серед дітей віком до 5 років, але зросла більш ніж на 80% серед дорослих у віці 70 років і старших. Прогнозується, що ця тенденція збережеться.
У дослідженні наголошується, що найбільше смертей від СПП буде у таких регіонах, як Південна Азія, Латинська Америка та Карибський басейн, а також у країнах Африки на південь від Сахари.
- Згідно з дослідженням, яке свідчить про те, що соціальні обмеження під час карантину Covid-19 мали вплив на старіння мозку, дівчата-підлітки страждають швидше, ніж хлопці.
За даними синоптиків у середу, 9 жовтня, в Україні сухо та тепло.
Президент України Володимир Зеленський публічно підтвердив основні вимоги Києва стосовно припинення війни, зокрема повне виведення російських військ з окупованої території та членство України в НАТО. Цього тижня глава Української держави знову виключив “торг” щодо українського суверенітету чи території. За словами посадовців, близьких до НАТО, Зеленський, можливо, готується прийняти більш гнучкий підхід щодо умов переговорів з Росією та закінчити війну.
Санкції Євросоюзу за повномасштабну війну проти України відчутно вдарили по лісовій промисловості Росії: у 2024 році російські виробники продадуть за кордон близько 20,7 млн кубометрів пиломатеріалів, або на 32% менше, ніж експортувалося в 2021 році. Це випливає із розрахунків консалтингової компанії Strategy Partners.
Рада ЄС розробила нові рамки для обмежувальних заходів у відповідь на дестабілізуючі дії Росії за кордоном.
Другий саміт миру щодо України не відбудеться у листопаді, повідомила радниця глави Офісу президента Дарія Зарівна.