МЗС України засудило насильство проти протестувальників у Грузії та застерегло від відходу від європейського курсу

Міністерство закордонних справ України висловило жорсткий осуд дій грузинської влади, спрямованих на придушення мирних протестів.

У заяві підкреслено, що насильство проти демонстрантів, які виступають за європейський вектор розвитку Грузії, є неприпустимим і матиме наслідки.

“Грузинська влада зобов’язана поважати фундаментальне право своїх громадян на мирний протест”, – наголошують у МЗС. Протести, які стали реакцією на рішення уряду відкласти переговори щодо вступу до Європейського Союзу, є проявом незгоди народу з політикою, що суперечить їхнім прагненням.

Українська сторона також звернула увагу на суперечливі дії грузинського уряду, який одночасно декларує євроінтеграцію та демонструє політику, схожу на “білоруський сценарій”. МЗС рішуче відкинуло спроби грузинської влади втягнути Україну у внутрішньополітичні процеси через використання міфу про “український сценарій”.

Україна висловила солідарність із грузинськими дипломатами, які виступили проти політики влади, спрямованої на згортання переговорів щодо європейської інтеграції.

Російським туристам почали масово відмовляти у в’їзді до Мексики через підозри, що громадяни РФ напевно нелегально емігрують до США.

До Європейського парламенту внесли два окремі запити стосовно зняття депутатської недоторканності з депутата з ультраправої групи “Європа суверенних націй” Петра Бистрона – члена правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” (АдН). 

За листопад Харків пережив 26 обстрілів з боку російської армії, 14 з яких завдали прямих руйнувань житловому фонду, повідомив очільник міста Ігор Терехов.

2 грудня президент Володимир Зеленський спільно з канцлером Німеччини Олафом Шольцом відвідали виставку безпілотників із “розумним” компонентом, вироблених в Україні у співпраці з Німеччиною.

Компанія Intel повідомила про відставку генерального директора Пата Гелсінгера після непростого періоду його керівництва.