У Києві планують завершити будівництво Музею Голодомору у 2024 році

Джерело: Суспільне.

У середині 2024 року планують завершити будівництво другої черги Національного музею Голодомору-геноциду у Києві. На сьогодні виконано 68% усіх зовнішніх будівельних робіт.

За словами заступника генерального директора організації-генпідрядника Івана Сидоренка, наприкінці грудня цього року планують завершити зовнішні роботи й розпочати внутрішні.

“За планами добудови другої черги у нас основна мета – закінчити всі зовнішні роботи, завести всі комунікації, завершити благоустрій, щоб до зимового періоду у нас був закритий контур і підведено всі комунікації й була можливість виконувати роботи всередині приміщення”, – сказав Сидоренко.

Для зведення музею залучили 1,6 млрд гривень, останній транш від Верховної Ради становив 573 млн грн. Цей транш має стати останнім, але у випадку підвищення курсу долара – ціна на закупівлю матеріалів і обладнання підвищиться.

Фото: Суспільне

Оператором коштів виступає державне підприємство в системі Міністерства культури.

Планується побудувати пішохідний місток, що з’єднуватиме музей із паркінгом на Дніпровському схилі. У залах будуть представлені зали з постійними експозиціями та змінною експозицією.

Також музей буде містити три конференц-зали, науково-методичний центр, великі фондові сховища, бібліотеки, освітні класи, екскурсійне бюро, медпункт, кафе та гардеробну.

Одночасно відвідувати музей зможуть близько 1,5 тисяч осіб.

ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією. 

Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів. 

В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.

За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.

Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.