У ЦПД спростували інформацію про наказ утримувати Курщину до інавгурації Трампа
Джерело: Андрій Коваленко/Телеграм
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.
Коваленко додав, що дана інформація, котра крутиться в ЗМІ, не відповідає дійсності.
Жодних наказів тримати Курщину до інавгурації Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували, — наголосив він.
Він пояснив, що на Курщині Сили оборони виконують конкретні бойові задачі, які “напряму пов’язані із загальною картиною фронту”. Він додав, що від цих задач зокрема залежить ситуація на кількох інших напрямках, як і кількість росіян на них.
Коваленко акцентував, що “нема сенсу окремо розповідати, що такі накази в принципі не можуть звучати в армії”.
Раніше BBC повідомило, що ЗСУ отримали наказ тримати шматок російської території доти, доки новий президент США не прибуде з новою політикою до Білого Дому.
За словами одного з військових, з яким спілкувалося BBC, головне завдання зараз – утримати максимум території до інавгурації Трампа і початку переговорів. “Щоб потім на щось обміняти. Ніхто не знає на що”.
- Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий розглянути припинення активної фази війни, якщо території України, які перебувають під її контролем, будуть захищені членством у НАТО.
- За оцінками аналітиків, російські війська зазнають серйозних втрат на фронті, що створює загрозу для подальших військових операцій.
- Військовослужбовцям Сил спеціальних операцій Збройних Сил України вдалося взяти у полон кілька десятків ворожих морських піхотинців у Курській області РФ.
- У Курській області РФ було завдано удару крилатими ракетами Storm Shadow, про що свідчать численні вибухи в районі населеного пункту Мар’їне. Експерти припускають, що ціллю міг стати командний пункт угруповання російських військ, де також могли перебувати північнокорейські генерали.
4 грудня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила арешт майна головної лікарки Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи.
Постійний представник Росії в ООН Василь Небензя, котрий раніше звинувачував США у створенні “бойових комарів”, вкотре відзначився “гучною” заявою. Під час свого виступу він поскаржився на нібито українську політику “бандеризації”, за його словами, “російськомовних” селищ. Не забув Небензя також і про “нацистські” прапори.
Латвійська авіакомпанія AirBaltic розробила план відновлення польотів в Україну одразу після відкриття повітряного простору країни.
Влада Мальти анулювала візу офіційній представниці російського МЗС Марії Захаровій перед засіданням Ради міністрів закордонних справ Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), котре відбудеться 5–6 грудня у Валлетті.
Спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що не планує ставити на голосування у Конгресі питання про додаткову допомогу Україні.