Ердоган провів розмову з Путіним щодо ситуації в Сирії

Джерело: пресслужба президента Туреччини

3 грудня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган під час телефонної розмови з главою РФ Володимиром Путіним обговорив нинішню ситуацію у Сирії. Він заявив, що Анкара, підтримуючи територіальну цілісність Сирії, прагне “справедливого та довгострокового врегулювання”.

Ердоган зокрема закликав владу в Дамаску до участі у політичному залагодженні конфлікту, наголосивши, що важливо не допустити заподіяння шкоди цивільному населенню.

У Кремлі повідомили, що під час розмови, що відбулася з “ініціативи турецької сторони”, мовилося про “ключове значення подальшої щільної координації Росії, Туреччини та Ірану у справі нормалізації ситуації в Сирії”. Путін заявив про необхідність використовувати наявні в Анкари можливості для підтримки зусиль сирійської влади “щодо відновлення стабільності та конституційного порядку”.

Зауважимо, Туреччина підтримує опозицію, котра нині протистоїть сирійському президенту Башару Асаду. Головними силами, які беруть участь у бойових діях у Сирії проти урядових військ, є протурецькі ісламісти з радикального суннітського угруповання “Хайят Тахрір аш-Шам” і загони Сирійської національної армії, котрі підтримуються Туреччиною.

Раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії. Згодом стало відомо, що Росія розпочала виведення кораблів зі стратегічно важливої військово-морської бази в сирійському Тартусі після швидкого просування повстанців-ісламістів, яких не може стримати армія Башара Асада.

Читайте також: Що потрібно знати про раптову перемогу повстанців у 13-річній війні в Сирії: короткий екскурс

Повстанці почали наступ 27 листопада і до вечора 29 листопада їхній оперативний штаб повідомив, що вони почали зачистку різних районів Алеппо. Влада Сирії, своєю чергою, заперечує, що повстанці увійшли в Алеппо і повідомила, що Росія надає армії Асада підтримку з повітря.

Цей наступ повстанців – перший з 2016 року, відколи Башар Асад – за підтримки Росії, Ірану та регіонального шиїтського ополчення – відвоювали Алеппо, вдаючись до потужних бомбардувань міста.

За словами командира повстанської бригади “Джейш аль-Ізза” Мустафи Абдул Джабера, їм вдалось просунутись до Алеппо за кілька днів завдяки відсутності там живої сили, яку підтримував Іран.

Союзники Ірану у Сирії постраждали від серії ударів з боку Ізраїля, коли війна у Газі розширилась на Близький Схід.

Зазначається, що повстанці пішли у наступ у відповідь на збільшення ударів по цивільному населенню в Ідлібі, яке контролюють повстанці. Ударів протягом останніх тижнів завдавали російські та сирійські ВПС.

Джерела повстанців, пов’язані з турецькою розвідкою, повідомили, що Туреччина дала “зелене світло” на початок наступу. Попри це, в офіційному повідомленні МЗС Туреччини наголошується, що вони прагнуть уникнути нестабільності в регіоні, і що наступ підриває домовленості про деескалацію, укладені між Туреччиною та Росією у 2020 році.

Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.

2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.