Швейцарський банк Julius Baer припиняє роботу з клієнтами в Росії
Джерело: Reuters
Швейцарський приватний банк Julius Baer припинить усі операції з клієнтами, що базуються в Росії.
Julius Baer припинить співпрацю з клієнтами, які проживають у Росії, не пізніше 31 грудня, а мандати на управління інвестиціями клієнтів, кредитні угоди та контракти із кредитними картками буде припинено до кінця вересня.
У березні Bloomberg повідомило, що два найбільші на той час банки Швейцарії – Credit Suisse та UBS – перебували під пильною увагою в рамках розслідування Міністерства юстиції США щодо того, чи допомагали фінансові спеціалісти російським олігархам уникати санкцій.
Відтоді Credit Suisse перейшла під контроль UBS, що зробило Julius Baer другим за величиною зареєстрованим кредитором Швейцарії.
Станом на 25 листопада 2022 року Швейцарія заморозила близько 7,5 мільярда швейцарських франків у відповідних фінансових активах.
У березні 2022 року Julius Baer заявив, що припиняє будь-який новий бізнес із росіянами, оскільки європейські кредитори намагаються обмежити свій вплив на російську еліту.
- США запровадили санкції проти трьох посадовців у Малі за співпрацю з ПВК «Вагнер».
- США запроваджують санкції проти широкого кола юридичних та фізичних осіб РФ.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.