Британія запропонувала використати заморожені активи РФ для закупівлі британських ракет

Джерело: Міноборони

Велика Британія запропонувала використати доходи від заморожених російських активів для закупівлі ракет британського виробництва. Відповідну ініціативу обговорили під час зустрічі першого заступника міністра оборони України Івана Гаврилюка з делегацією уряду Великої Британії.

Гаврилюк обговорив з британською делегацією нові можливості співпраці у сфері оборонної промисловості, локалізації виробництва продукції оборонного призначення та використання доходів від заморожених російських активів.

Британську делегацію очолював Вілл Ґрін, директор оперативної групи Kindred та заступник директора оперативної групи HIRST з питань політики. У складі делегації також були представники Агенції з реалізації майна Великої Британії (DESA), Штабу оборони Великої Британії та британського посольства.

Розширення військово-технічного співробітництва між країнами надасть новий імпульс, активізує оборонне виробництво обох країн. Нові технології, нові інвестиції – це нові можливості для нас, зміцнення оборонного потенціалу України у важкій боротьбі з агресором, – наголосив Гаврилюк.

Сторони обговорили підписання контрактів в контексті реалізації проєктів в межах Рамкової угоди між урядами щодо офіційної кредитної підтримки розвитку обороноздатності України. Британська сторона запропонувала кілька проєктів щодо забезпечення потреб України в ракетному озброєнні та системах ППО. Зокрема, мовилося про можливість використання доходів від заморожених російських активів для закупівлі ракет британського виробництва.

Оперативна група Kindred визначає, яке озброєння Великої Британії може спрямувати до України із наявних запасів.

Оперативна група HIRST – це міжурядова група з Великої Британії, що має на меті стимулювати промислове виробництво Великої Британії та міжнародне співробітництво на підтримку України, в тому числі співпрацю з українськими компаніями.

  • Британські війська повинні допомагати захищати кордон України в межах будь-якої мирної угоди. Про це заявив Борис Джонсон в інтерв’ю Telegraph’s Ukraine: The Latest podcast. На думку політика, військові з Великої Британії можуть бути направлені в Україну для підтримки режиму припинення вогню.
  • Високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко прокоментував резонансний закон, що підпорядковує Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) Офісу генпрокурора.

Сьогодні, 23 липня, минає 115 років з дня смерті Архипа Куїнджі – українського художника, пейзажиста та мецената, уродженця Маріуполя. Він помер у 1910 році в Санкт-Петербурзі після хвороби серця та запалення легень.

Інфлюенсерка з Південної Африки Мішель Скай Гейворд опублікувала відео, де вона плаває у воді з каналізаційними стоками. Ролик швидко став вірусним в соцмережах.

Мешканцю Харківщини повідомили про підозру в шахрайстві після того, як він отримав з бюджету понад 600 тисяч гривень за буцімто руйнування внаслідок бойових дій.

Після розслідування корупційних дій членів команди та просто близьких до Володимира Зеленського людей – кількох депутатів від “Слуги народу”, міністрів Стефанішиної і Чернишова, та, за даними “Української правди”, навіть співвласника “Кварталу 95” Тімура Міндіча – президента завдав удару у відповідь. З неймовірною швидкістю “слуги” разом з ексОПЗЖ та “Батьківщиною” ухвалили законопроєкт №12414, який напередодні голосування докорінно переписали, щоб гарантувати оточенню президента та кожному, хто зможе домовитись з Офісом генпрокурора, недоторканість від антикорупційних органів.