Twitter втратив $32 мільярди після придбання Маском

Ілон Маск суттєво знизив вартість Twitter, яка тепер оцінюється на 72% дешевше, ніж сума, заплачена за платформу. У жовтні 2022 року Маск придбав Twitter за $44 мільярди, але зараз  вартість його акцій, за даними Axios і Fidelity, становить лише близько $12,3 мільярда.

Попри 32% зростання ціни акцій компанії після покупки, платформа пережила значні труднощі. Вартість акцій Twitter підскочила на 22% одразу після оголошення угоди, але згодом знизилася через суперечливі рішення Маска.

Серед найрезонансніших змін – перейменування Twitter на X у липні 2023 року та зміна системи верифікації, що дозволила купувати синю позначку за передплатою.

Зміни спричинили відтік рекламодавців, які припинили співпрацю з платформою на суму близько $2 мільярди. Згідно з даними Media Matters for America, до 50 провідних брендів, серед яких Chanel, Coca-Cola та Hewlett-Packard, покинули платформу.

Маск різко відреагував на втрату рекламодавців, заявивши на саміті DealBook у Нью-Йорку: “Хочуть шантажувати мене рекламою? Ідіть до біса. Не рекламуйте.”

Платформа також зазнала відтоку користувачів. За даними Sensor Tower, кількість щоденних користувачів у США знизилася на 23% між листопадом 2022-го та лютим 2024 року. А після виборів президента США у 2024 році, коли переміг Дональд Трамп, платформа втратила рекордні 115 тисяч американських користувачів за один день.

Натомість популярність здобула альтернатива Twitter – соціальна мережа Bluesky, яка залучила понад 24 мільйони користувачів завдяки підтримці знаменитостей. Цю платформу заснував у 2019 році Джек Дорсі, колишній CEO Twitter.

Падіння Twitter під керівництвом Маска викликає питання щодо майбутнього платформи, яка зазнає труднощів із підтримкою користувачів і рекламодавців.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.