Партнери профінансують частину з 30 000 далекобійних БпЛА для ЗСУ – Умєров
Джерело: Рустем Умєров/Facebook
5 грудня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що міжнародні партнери профінансують частину з понад 30 000 українських далекобійних дронів, котрі постачать на озброєння Силам оборони у 2025 році.
Фінансування від партнерів передбачає інвестиції в оборонно-промисловий комплекс України.
На виконання Плану стійкості Президента у 2025 році для наших захисників буде поставлено понад 30 000 ударних безпілотників DeepStrike. Частину з цих БпЛА профінансували наші міжнародні партнери, інвестувавши в український ОПК, — заявив Умєров.
За словами міністра, дрони нового покоління здатні автономно діяти на великих відстанях і з високою точністю вражати цілі ворога.
Додамо, раніше Умєров заявив, що потенціал оборонно-промислового комплексу України може досягти 20 мільярдів доларів завдяки іноземним інвестиціям. Під час панельної дискусії на форумі Yalta European Strategy він наголосив, що нинішні можливості української оборонної промисловості значно перевищують обсяги внутрішнього фінансування.
У 2023 році виробничий потенціал приватного та державного секторів ОПК становив 7 мільярдів доларів. Умєров зазначив, що цей показник може зрости утричі до 2025 року, за умови залучення додаткового фінансування.
Міністр також наголосив, що для реалізації цього зростання необхідні іноземні інвестиції, які дозволять Україні значно збільшити виробництво в оборонній сфері.
Наприклад, наприкінці серпня президент Володимир Зеленський оголосив про випробування першої української балістичної ракети, створеної вітчизняним оборонно-промисловим комплексом (ОПК). При цьому Україна продовжує розвивати свій військово-промисловий потенціал
Ще на початку року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що у 2024 році Україна мала намір збільшити виробничі потужності оборонно-промислового комплексу у шість разів. Тоді ж уряд вирішив змінити правила бронювання працівників ОПК, аби підприємства отримали можливість бронювати своїх військовозобов’язаних працівників без обмежень за кількістю та без врахування рівня дефіцитності їх військової спеціальності.
- На тлі російсько-української війни Європейські фонди більше ніж удвічі збільшили свої інвестиції в акції оборонних компаній. За даними Morningstar Direct, обсяги таких інвестицій зросли з 3,2 мільярда євро в першому кварталі 2022 року до 7,7 мільярда євро.
- Рада директорів Світового банку схвалила фінансування на 415 мільйонів доларів за програмою “Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні” (LEARN).
- Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель запропонував ЄС використовувати 90% доходів від заморожених російських активів для закупівлі зброї для України через Європейський фонд миру.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.
Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.
Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.