Цьогоріч Україна планує збільшити виробничі потужності ОПК у шість разів – Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що у 2024 році Україна планує збільшити виробничі потужності оборонно-промислового комплексу у шість разів.
“Виробничі потужності українського ОПК у 2023 році зросли втричі. Амбітна ціль на поточний рік – зростання ушестеро. Це означає більше дронів, більше снарядів, більше патронів та броньованої техніки для наших військових”, – сказав глава уряду.
Він також зазначив, що у 2023 році Україна залучила $42,6 млрд зовнішнього фінансування. З них 27% – це грантові кошти. Потреби країни в залученні зовнішнього фінансування на цей рік становлять понад 37 млрд доларів.
Денис Шмигаль висловив сподівання на ритмічну, стабільну та своєчасну допомогу партнерів.
Водночас, за його словами, держава неухильно підвищує власні бюджетні надходження, насамперед митні та податкові. За словами очільника уряду, більше ніж 1,1 трлн грн податків, зборів та інших платежів надійшло до загального фонду держбюджету минулого року.
“Всі ці кошти ми спрямовуємо на безпеку та оборону. Понад 750 млрд грн цього року плануємо витратити на виплати військовослужбовцям. Більш ніж 265 млрд грн – на закупівлю, виробництво та ремонт озброєння”, – резюмував Денис Шмигаль.
- Вже наступного року Міністерство оборони України спільно з Міністерством стратегічних галузей промисловості планують збільшити у кілька разів виробництво ракет, боєприпасів, озброєння та військової техніки.
- Рустем Умєров на Харківщині запевнив, що Міністерство оборони працює над тим, щоб забезпечити першочергові потреби воїнів якнайшвидше.
- Парламент підтримав пропозицію перенаправити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з військових на розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.