У Черкаській області пес два роки чекає хазяїна, який загинув на війні

Джерело: телеведучий Руслан Сенічкін у Facebook

На автозаправці біля села Ладижинка, що за Уманню (Черкаська область), працівники й відвідувачі вже два роки спостерігають, як пес щодня приходить на станцію, чекаючи свого хазяїна. Чоловік, який працював тут, загинув у бою на Донеччині у квітні 2023 року.

Фото: Руслан Сенічкін

За словами працівників заправки, собака раніше завжди супроводжував господаря на роботу. Після зміни вони разом йшли додому. Навіть після смерті чоловіка пес продовжує приходити на АЗС у надії знову побачити друга.

Загиблим є солдат Олексій Савранський, 1999 року народження, який загинув під час виконання бойового завдання. Про його смерть повідомляла Ладижинська сільська рада.

Фото: Руслан Сенічкін

Пес миттєво реагує на ім’я господаря – “Льошка” або “Льоха”. Люди, які зустрічають тварину, називають її українським Хатіко за вірність і невгасиму надію.

“Тут можете стріти цього собаку. Він добрий, і навіть ластиться. Але в очах тотальна печаль і…надія, що зараз вийде його Льошка і вони як завжди разом підуть до дому, а завтра знов роботу”, — йдеться у дописі.

Фото: Руслан Сенічкін

Собака живе на заправці, де працівники піклуються про нього. Тварину можна зустріти на трасі Київ-Одеса біля заправки UPG неподалік Ладижинки.

Фото: Руслан Сенічкін

Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.

У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.

Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.