Кембриджський університет закликали вибачитися за ув’язнення жінок у минулому
Джерело: The Guardian
Британська історикиня Керолайн Біггс закликала Кембриджський університет вибачитися за ув’язнення тисяч жінок протягом майже 350 років.
У книзі “Прядильний дім: як Кембриджський університет замикав жінок у своїй приватній в’язниці” йдеться, що навчальний заклад користувався правом затримувати та карати жінок за “підозрою у гріху”, якщо ті ходили по території міста Кембридж вночі з чоловіками.
Керолайн Біггіс протягом п’яти років вивчала університетські журнали, судові звіти та національні запити, щоб з’ясувати, що саме відбувалося з жінками.
За словами історикині, для жінок у Кембриджі настали важкі часи й вони почали заробляти гроші на роботі в секс-індустрії. Тоді як викладачам Кембриджу було заборонено одружуватися до 1880-х років, і багато молодих студентів мали гроші, які можна було витратити.
Фото: The Museum of CambridgeМаловідома хартія 1561 року надала Кембриджському університету право арештовувати та ув’язнювати будь-яку жінку за “підозрою у гріху”. Впродовж майже 350 років заклад використовував цю можливість, щоб утримувати молодих жінок робітничого класу, які прогулювалися зі студентами-чоловіками після настання темряви.
Таких британок вважали повіями і могли примусово відправити до приватної в’язниці університету, а проректор закладу міг засудити їх до ув’язнення.
У 1825 році парламент надав університету власну поліцію, яка патрулювала місто вночі. Вони працювали разом із офіційними особами навчального закладу, яких називали прокторами.
Соціальний історик Генрі Мейхью в 1851 році писав, що наглядачі в’язниці тягали дівчат за волосся, якщо вони відмовлялися мовчати.
“В’язниця була сумнозвісною за холод та сирість у ній, а з їжі там був лише хліб, іноді – каша”, – розповіла історикиня.
У грудні 1846 року 17-річна Елізабет Хоу померла після того, як провела ніч у камері “Прядильні”, де було розбите вікно та мокре ліжко. Дівчину затримали через те, що вона гуляла з подругою біля публічного дому.
Керолайн Біггс закликала Кембриджський університет вибачитися або публічно визнати несправедливість, якої зазнали жінки.
- В Австралії винесли вирок – довічне ув’язнення – 47-річному Ешлі Полу Гріффіту, який зґвалтував та скоїв сексуальне насилля щодо майже 70 дівчаток віком від 1 до 7 років.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.