ЦПД заперечує інформацію, що РФ щомісяця вироблятиме 25 «Орешников»

Джерело: Андрій Коваленко у Telegram

Центр протидії дезінформації (ЦПД) заперечив інформацію про те, що Росія нібито може виробляти до 25 міжконтинентальних ракет “Орешник” щомісяця. Ці дані названо дезінформацією, спрямованою на дестабілізацію західних суспільств.

Інформація, що поширюється з посиланням на Military Watch Magazine, вказує, що Росія нібито здатна виготовляти до 300 таких ракет на рік. Видання стверджує, що “Орешник” може оснащуватися як ядерними, так і звичайними боєголовками, а також одночасно вражати до шести цілей. Зазначали, що потенційне пришвидшення виробництва “Орешників” може вплинути на зменшення кількості виробництва інших ракет, таких як РС-24 “Ярс”.

У ЦПД заявили, що ці твердження не відповідають дійсності. За словами голови Центру Андрія Коваленка, цикл виробництва високотехнологічних ракет у Росії значно сповільнився через міжнародні санкції. Хоча Росії вдалося накопичити запаси ракет Х-101 та “Калібр” завдяки активному використанню безпілотників, виробництво складніших ракет, таких як “Кинджал”, залишається обмеженим і вимірюється одиницями.

Коваленко зазначив, що ракета “Орешник” має ще складніший цикл виробництва, тому заяви про її масове виготовлення є фейковими. На його думку, поширення таких повідомлень через спеціалізовані англомовні видання спрямоване на посилення страху серед західної аудиторії.

Центр також звернув увагу, що подібна дезінформація використовується Росією як інструмент для легітимізації вигідних їй наративів у міжнародному інформаційному просторі.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.