Маршрут Хмеймім-Ульяновск: розвідка розповіла деталі втечі російських військ із Сирії

Джерело: ГУР

Для відступу з Сирії російські війська задіяли караван військово-транспортних бортів, на котрі вантажать залишки військ, озброєнь та військової техніки.

Так, з авіабази Хмеймім заплановані перельоти декількох літаків Ан-124 та Іл-76МД за маршрутами до аеродромів “Ульяновск”, “Чкаловскій” та “Пріволжскій”. Також держава-агресор залучає додаткові об’єкти флоту: зокрема, у місті Балтійск наказали підготувати до виходу в Тартус суховантаж “Sparta II” та великий десантний корабель “Алєксандр Шабалін”.

Курс на Середземне море взяли великі десантні кораблі північного флоту РФ “Алєксандр Отраковскій” та “Іван Грєн”.

В операції “сирійський відступ” також беруть участь ворожі фрегати “Адмірал Горшков” та “Адмірал Головко”, – додали у ГУР.

У порту Тартуса росіяни проводять екстрений демонтаж обладнання та військового майна. Туди вже прибули декілька сотень російських спецназівців для забезпечення безпеки відступу.

У ГУР припустили, що РФ розраховує на домовленості з антиурядовими силами щодо безперешкодного виходу з Сирії. Навіть представники так званої московської дипломатії більше не називають повсталі проти режиму Асада угруповання “терористами”, а демонструють нейтральну, навіть “милу” публічну риторику.

Тим часом серед залишків російського контингенту в Сирії триває фрустрація та пригнічення ― росіяни навіть висловлюють невдоволення своїми вождями і командирами, зокрема їхньою організаційною неспроможністю. Одна з військових баз із російськими військовими перебуває в облозі.

Раніше Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про погіршення ситуації для російських військ у Сирії.

Читайте також: Що потрібно знати про раптову перемогу повстанців у 13-річній війні в Сирії: короткий екскурс

Повстанці почали наступ 27 листопада і до вечора 29 листопада їхній оперативний штаб повідомив, що вони почали зачистку різних районів Алеппо. Влада Сирії, своєю чергою, заперечує, що повстанці увійшли в Алеппо і повідомила, що Росія надає армії Асада підтримку з повітря.

Цей наступ повстанців – перший з 2016 року, відколи Башар Асад – за підтримки Росії, Ірану та регіонального шиїтського ополчення – відвоювали Алеппо, вдаючись до потужних бомбардувань міста.

За словами командира повстанської бригади “Джейш аль-Ізза” Мустафи Абдул Джабера, їм вдалось просунутись до Алеппо за кілька днів завдяки відсутності там живої сили, яку підтримував Іран.

Союзники Ірану у Сирії постраждали від серії ударів з боку Ізраїля, коли війна у Газі розширилась на Близький Схід.

Зазначається, що повстанці пішли у наступ у відповідь на збільшення ударів по цивільному населенню в Ідлібі, яке контролюють повстанці. Ударів протягом останніх тижнів завдавали російські та сирійські ВПС.

Джерела повстанців, пов’язані з турецькою розвідкою, повідомили, що Туреччина дала “зелене світло” на початок наступу. Попри це, в офіційному повідомленні МЗС Туреччини наголошується, що вони прагнуть уникнути нестабільності в регіоні, і що наступ підриває домовленості про деескалацію, укладені між Туреччиною та Росією у 2020 році.

11 травня президент Володимир Зеленський звернувся до своєї мами у вечірньому відеозверненні.

Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.

11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.

11 травня прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що масштабна пожежа, яка майже повністю знищила торговий центр Marywilska у Варшаві в травні 2024 року, була результатом підпалу, організованого російськими спецслужбами.