У Києві пройшла XVII Національна ЛГБТІК-конференція

Джерело: пресреліз XVII Національної ЛГБТІК-конференції

5-6 грудня в Києві відбулася XVII Національна ЛГБТІК-конференція. Вона зібрала приблизно 150 учасників – активістів, волонтерів та експертів з усієї України для обговорення нагальних питань ЛГБТІК+ спільноти.

Організатори наголосили, що подія стала свідченням зростання та зміцнення ЛГБТІК+ руху в Україні, а присутність  Мартіна Гарріса, Надзвичайного і повноважного посла Великої Британії та Північної Ірландії в Україні підкреслила важливість боротьби за права людини та солідарність міжнародної спільноти.

Ще одним почесним гостем конференції став Регіональний директор UNAIDS (Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІД) у Східній Європі, Центральній Азії та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні Імон Мерфі.

На конференції обговорили широкий спектр тем: від впливу війни на спільноту до інноваційних рішень у сфері охорони здоров’я та турботи про ментальний стан.

“Учасники\ці обговорили шляхи забезпечення рівності в процесі євроінтеграції України, адвокатування законопроєктів 9103 (про цивільні партнерства) та 5488  (про злочини на ґрунті ненависті) та важливість об’єктивного висвітлення ЛГБТІК+ тематики у медіа. Особливий акцент зроблено на захисті прав активістів\ок, а також на забезпеченні доступу до медичної та психологічної допомоги в умовах війни”, – додають організатори.

Ключові аспекти конференції

Підтримка на найвищому рівні: конференцію відвідали представники та представниці Ради Європи в Україні, UNAIDS, Mercy Corps, Outright International, Care Ukraine та інших впливових організацій. Серед них:

  • Тетяна Шульга, керівниця сектору культури, прав людини, національних меншин та гендерних питань у делегації Європейського Союзу в Україні;
  • Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA;
  • Валерія Рачинська, директорка з питань прав людини, гендеру та розвитку спільнот, членкиня делегації спільнот у правлінні Глобального фонду та інші поважні персони.

Обговорення впливу війни на ЛГБТІК+ спільноту та захист прав людини в умовах воєнного стану, до якого долучилися ветерани війни з числа представників спільноти.

Євроінтеграція та права ЛГБТІК+: обговорення шляхів забезпечення рівності в процесі євроінтеграції України, аналіз законодавчих ініціатив.

Резолюція ІІІ Форуму транс* людей: учасники\ці панелі “Транс* і небінарні люди в Україні” вручили організаторам конференції резолюцію щодо забезпечення прав трансгендерних людей, зокрема щодо захисту від дискримінації.

Гендерно зумовлене насильство: учасники\ці обговорили проблему ґендерно зумовленого насильства в ЛГБТІК+ спільноті та шляхи її подолання, включаючи законодавчі ініціативи та просвітницьку діяльність.

Інновації в охороні здоров’я: презентували сервіси для ключових груп, включаючи ЛГБТІК+ спільноту: цифровий помічник TWIIN, який консультує з питань ВІЛ, сексуального здоров’я та ментального добробуту та інші.

Крім того, під час заходу працював Recovery Space: унікальний простір, створений “Альянс Консалтансі” за підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я”, де учасники могли відновити сили, отримати психологічну підтримку, долучитися до арттерапії та ознайомитися з інноваційними проєктами у сфері здоров’я.

“XVII Національна ЛГБТІК-конференція стала важливою подією для спільноти, яка надихає на боротьбу за рівність та справедливість. За результатами конференції буде розроблено Дорожню карту для ЛГБТІК+ спільноти на 2025 рік, яка відображатиме ключові проблеми та завдання спільноти на наступний рік”, – резюмують організатори.

Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.

Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.

Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.