Перший препарат з медичним канабісом може вийти на ринок України наступного місяця

Джерело: Інтерфакс-Україна, LB.ua

Перший препарат на основі медичного канабісу можуть почати виписувати в січні 2025 року. Таке припущення зробила народна депутатка, членкиня комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, Ольга Стефанишина.

“Зараз, наскільки мені відомо, вже в процесі перша реєстрація лікарського засобу. Ми дуже очікуємо, що в грудні це відбудеться. Дуже сподіваємося, що в січні вже можна буде виписувати реальні ліки на основі медичного канабісу”, – розповіла вона.

Стефанишина каже, що в Україні вже є вся необхідна нормативна база для обігу препаратів на основі медканабісу, однак ці препарати досі не представлені на ринку.

“Наразі все є для того, щоб пацієнти сьогодні отримували препарати медичного канабісу, окрім самого медичного канабісу. Тому що, крім регуляторної системи, потрібно, щоб хтось зареєстрував ці ліки в Україні”, – зазначила вона.

За словами депутатки, найбільше часу у впровадженні системи медканабісу зайняла розробка електронної системи, яка відстежуватиме медканабіс – від насіння до пігулки. Вона вже готова.

  • Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку електронного обліку вирощування та переміщення конопель для медичних цілей, продуктів їхньої переробки та лікарських засобів на основі канабісу.
  • Міністерство охорони здоров’я затвердило перелік хвороб і станів, за яких призначатиметься застосування ліків з медичного канабісу.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.