Компанії з РФ та Індії уклали угоду про наймасштабніше постачання нафти – Reuters

Джерело: Reuters

Російська державна компанія “Роснефть” уклала контракт з приватною індійською компанією “Reliance” на постачання нафти. Угода стала наймасштабнішою в історії щодо постачання нафти між РФ та Індією.

За даними агентства, за угодою “Роснефть” постачатиме приватному нафтопереробному заводу в Індії 500 000 барелів сирої нафти щоденно.

Як повідомили три джерела, угода підписана на 10 років і становить 0,5% від світових постачань. За поточними цінами, “Роснефть” отримуватиме 13 млрд доларів у рік з цієї угоди.

За угодою, “Роснефть” постачатиме 20-21 партію різних сортів нафти танкерами Aframax та три партії мазуту щомісяця.

Щорічно компанії переглядатимуть ціни та обсяг постачань, щоб враховувати динаміку нафтових ринків.

Цьогоріч “Reliance” вже підписувала угоду з “Роснефть” на постачання 3 000 000 барелів нафти у місяць. Окрім цього, “Reliance” регулярно купує російську нафту через посередників.

Нова угода становить близько половини морського експорту нафти “Роснефть” з російських портів, відтак в інших трейдерів та посередників залишиться менше поставок.

З січня по жовтень “Reliance” імпортувала в середньому 405 000 барелів російської нафти у день, що на 388 500 барелів більше, аніж за аналогічний період 2023 року, свідчать дані з танкерів.

Постачання за новою угодою розпочнуться вже у січні 2025 року. Угода підписана на 10 років з можливістю продовження ще на 10 років.

Більшість поставок складатимуться з нафти марки Urals, яка є найпопулярнішою серед індійських НПЗ. Її продаватимуть зі знижкою у три долари за барель.

“Роснефть” від коментарів відмовилась. У “Reliance” заявили, що працюють з міжнародними постачальниками, зокрема й російськими, і їхні угоди основані на ринкових умовах. Більше деталей індійська компанія не повідомила.

Угода передує запланованому візиту президента РФ Володимира Путіна до Індії.

Російська нафта становить більше третини імпорту енергоресурсів Індії. Індія стала найбільшим імпортером російської нафти після того, як Європейський Союз запровадив санкції на імпорт російської нафти у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну в 2022 році.

Індія не запроваджувала санкцій проти Росії, відтак місцеві виробники почали заробляти на дешевій російській нафті, ціни на яку впали через санкції.

  • Індійські нафтопереробні заводи відіграють ключову роль у переробленні російської нафти, яка експортується до західних країн, що допомагає Росії обходити санкції G7.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.