Більшість лідерів Африки відмовилися їхати на саміт до Путіна

Джерело: росЗМІ

Саміт Росія-Африка, який мав би продемонструвати нові дипломатичні зв’язки РФ і, за заявами Кремля, “важливий, як ніколи”, відбудеться в умовах бойкоту з боку більшості глав африканських держав.

Так, 38 із 54 країн Африки не надіслали своїх лідерів на саміт, що запланований 27–28 липня за участю президента РФ Володимира Путіна.

Повідомляється, що десять африканських держав відправили прем’єр-міністрів на захід до Санкт-Петербурга. Тоді як майже половина учасників саміту надіслали делегації рівнем нижче: 17 із них очолюють віце-прем’єри та міністри, а п’ять — посли.

Щобільше, п’ять африканських держав взагалі відмовилися від участі в саміті.

Одначе, як зауважили у росЗМІ, запрошення були надіслані саме главам усіх африканських держав. Посол з особливих доручень МЗС РФ Олег Озеров заявив, що у “Москві з розумінням ставляться до тих, хто вирішив не їхати”.

Ми не висуватимемо претензії тому, що, по-перше, у них можуть бути якісь інші заздалегідь заплановані заходи, які передбачають участь глав держав. А по-друге, хто зміг, той і зміг, – зазначив Озеров.

Раніше Путін особисто планував зустрітися з кожним із лідерів африканських держав. 28 липня він виступить із великою промовою, в якій розповість про формування “нового світопорядку” на основі “багатополярності та рівності” всіх держав.

Напередодні саміту російський лідер опублікував статтю, в якій нагадав країнам Африки про радянську економічну та технічну допомогу, про “міцне і глибоке коріння” російсько-африканської дружби і пообіцяв “гідне місце у новому світопорядку”. Також він запропонував африканським країнам представництво у “структурах, що визначають долі світу”, зокрема Радбез ООН та G20.

Чотири роки тому на саміті Путін обіцяв країнам Африки збільшення товарообороту до $40 млрд. Проте, обсяги торгівлі не зросли, а знизилися — до $18 млрд. Тоді як на РФ припадає лише 1% від іноземних інвестицій в Африці.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.