Більшість лідерів Африки відмовилися їхати на саміт до Путіна
Джерело: росЗМІ
Саміт Росія-Африка, який мав би продемонструвати нові дипломатичні зв’язки РФ і, за заявами Кремля, “важливий, як ніколи”, відбудеться в умовах бойкоту з боку більшості глав африканських держав.
Так, 38 із 54 країн Африки не надіслали своїх лідерів на саміт, що запланований 27–28 липня за участю президента РФ Володимира Путіна.
Повідомляється, що десять африканських держав відправили прем’єр-міністрів на захід до Санкт-Петербурга. Тоді як майже половина учасників саміту надіслали делегації рівнем нижче: 17 із них очолюють віце-прем’єри та міністри, а п’ять — посли.
Щобільше, п’ять африканських держав взагалі відмовилися від участі в саміті.
Одначе, як зауважили у росЗМІ, запрошення були надіслані саме главам усіх африканських держав. Посол з особливих доручень МЗС РФ Олег Озеров заявив, що у “Москві з розумінням ставляться до тих, хто вирішив не їхати”.
Ми не висуватимемо претензії тому, що, по-перше, у них можуть бути якісь інші заздалегідь заплановані заходи, які передбачають участь глав держав. А по-друге, хто зміг, той і зміг, – зазначив Озеров.
Раніше Путін особисто планував зустрітися з кожним із лідерів африканських держав. 28 липня він виступить із великою промовою, в якій розповість про формування “нового світопорядку” на основі “багатополярності та рівності” всіх держав.
Напередодні саміту російський лідер опублікував статтю, в якій нагадав країнам Африки про радянську економічну та технічну допомогу, про “міцне і глибоке коріння” російсько-африканської дружби і пообіцяв “гідне місце у новому світопорядку”. Також він запропонував африканським країнам представництво у “структурах, що визначають долі світу”, зокрема Радбез ООН та G20.
Чотири роки тому на саміті Путін обіцяв країнам Африки збільшення товарообороту до $40 млрд. Проте, обсяги торгівлі не зросли, а знизилися — до $18 млрд. Тоді як на РФ припадає лише 1% від іноземних інвестицій в Африці.
- The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
- Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Екваторіальної Гвінеї в межах свого третього африканського туру.
Військовослужбовці ЗСУ проходитимуть курси з виживання, уникнення захоплення у полон, стійкості у полоні та евакуації (SERE) за новим військовим стандартом. Новий стандарт затверджено наказом Міноборони. Він розроблений на основі стандарту НАТО та враховує національні особливості та бойовий досвід України, набутий під час відсічі агресії РФ.
Північна Корея значно нарощує постачання боєприпасів до Росії та розширює виробництво озброєння, необхідного Москві, свідчать нові супутникові знімки.
Дружина колишнього президента Сирії Башара Асада, Асма Асад, висловила бажання розлучитися з чоловіком і виїхати з Росії, де їхня родина знайшла притулок після повалення режиму.
Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.
Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.