Кулеба обговорить продовольчу безпеку з африканськими лідерами

Джерело: Дмитро Кулеба/Twitter

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Екваторіальної Гвінеї в межах свого третього африканського туру. Зі своїм колегою Сімеоном Ангуе вони провели переговори стосовно двосторонніх проєктів у галузі торгівлі, охорони здоров’я та освіти.

Сторони також зосередили увагу на продовольчій безпеці в Африці. Глава МЗС наголосив, що Україна віддана зміцненню зв’язків з Африканським союзом.

17 липня Росія вийшла з критично важливої ​​угоди щодо безпечного проходження експорту українського зерна.

Експерти та світові лідери попереджають, що вихід Росії з чорноморської зернової угоди може поставити під загрозу джерела продовольства для багатьох країн світу.

Візит Кулеби до Екваторіальної Гвінеї стане першим в історії дипломатичних відносин двох країн, зазначили у повідомленні МЗС України.

Очікується, що Кулеба “проведе переговори з керівництвом країни відносно розвитку двосторонніх відносин, збільшення обсягів торгівлі, забезпечення продовольчої безпеки в Африці та підтримки “Формули миру” президента Володимира Зеленського”.

Згідно з даними ООН, зрив зернової угоди загрожує підвищенням цін на продовольство для споживачів у всьому світі та призведе до голоду мільйонів осіб.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку, до війни Україна була п’ятим за величиною експортером пшениці у світі, на неї припадало 10% експорту.

Україна входить до трійки найбільших світових експортерів ячменю, кукурудзи та ріпакової олії, повідомляє Gro Intelligence. За даними ООН, країна також є найбільшим експортером соняшникової олії, на яку припадає 46% світового експорту.

Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ використовує голод як зброю.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.