Пом’якшувати санкції проти диктаторів неправильно – глава Литви проти поступок для РФ в обмін на «зернову угоду»
Джерело: LRT
Литва дотримується чіткої позиції, що послаблення санкцій проти диктаторів є неправильним, заявив президент Гітанас Науседа.
Про це він сказав у Клайпеді, відповідаючи на запитання про прохання РФ пом’якшити санкції Європейського Союзу в обмін на угоду про безпечний експорт українського зерна через Чорне море.
Ми вважаємо, що пом’якшувати санкції проти диктаторів абсолютно неправильно, – заявив лідер країни. – Це позиція всіх органів влади, на якому б рівні не відбувалися обговорення.
Раніше дипломат ЄС на умовах анонімності повідомив, що в ЄС готові прислухатися до запитів Росії, переданих ООН, аби продовжити угоду про експорт українського зерна.
Одна з них – скасування деяких західних санкцій проти Москви.
Проте Литва дотримується позиції, що санкції не можуть бути послаблені ні для Росії, ні для Білорусі. Також у країні переконані, що обмеження для РБ потрібно посилити. Та попри розбіжності, очікується, що наступного тижня ЄС затвердить менший пакет санкцій проти Білорусі, який охоплюватиме товари подвійного призначення, високі технології та авіацію.
Варто нагадати, що генсек ООН Антоніу Гутерреш запропонував Путіну продовжити угоду в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ використовує голод як зброю.
- Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після робочої поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним.
- Українські фермери побоюються втратити засоби до існування після того, як Росія вийшла з зернової угоди, яка дозволяла безпечний експорт українського зерна Чорним морем.
- “Зробив велику помилку” – Макрон засудив рішення Путіна вийти з “зернової угоди”.
- Глава USAID звинуватила Путіна в «необдуманому» рішенні щодо зернової угоди.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.