Пом’якшувати санкції проти диктаторів неправильно – глава Литви проти поступок для РФ в обмін на «зернову угоду»

Джерело: LRT

Литва дотримується чіткої позиції, що послаблення санкцій проти диктаторів є неправильним, заявив президент Гітанас Науседа.

Про це він сказав у Клайпеді, відповідаючи на запитання про прохання РФ пом’якшити санкції Європейського Союзу в обмін на угоду про безпечний експорт українського зерна через Чорне море.

Ми вважаємо, що пом’якшувати санкції проти диктаторів абсолютно неправильно, – заявив лідер країни. – Це позиція всіх органів влади, на якому б рівні не відбувалися обговорення.

Раніше дипломат ЄС на умовах анонімності повідомив, що в ЄС готові прислухатися до запитів Росії, переданих ООН, аби продовжити угоду про експорт українського зерна.

Одна з них – скасування деяких західних санкцій проти Москви.

Проте Литва дотримується позиції, що санкції не можуть бути послаблені ні для Росії, ні для Білорусі. Також у країні переконані, що обмеження для РБ потрібно посилити. Та попри розбіжності, очікується, що наступного тижня ЄС затвердить менший пакет санкцій проти Білорусі, який охоплюватиме товари подвійного призначення, високі технології та авіацію.

Варто нагадати, що генсек ООН Антоніу Гутерреш запропонував Путіну продовжити угоду в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ використовує голод як зброю.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.

У Первомайському на Харківщині створили мурал на честь загиблого Героя України Олега Фадєєнка на псевдо “Малиш”.