«Зробив велику помилку» – Макрон засудив рішення Путіна вийти з «зернової угоди»
Джерело: CNN
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що російський лідер Володимир Путін зробив “велику помилку”, вирішивши “зробити зброю” з харчових продуктів, вийшовши з критично важливої Чорноморської зернової угоди.
18 липня, виступаючи перед журналістами в Раді Європейського Союзу в Брюсселі, Макрон зазначив, що Росія взяла на себе “велику відповідальність” перед багатьма країнами, беручи участь в зерновій угоді за посередництва ООН.
Країни Близького Сходу, Африки та навіть Азії дуже залежать від цих угод, на які вплине одностороннє рішення Росії, – пояснив він. – Для тих, хто все ще сумнівався в щирості Путіна та його відданості загальному благу, відповідь дуже ясна: він вирішив перетворити їжу на зброю, — наголосив французький лідер, назвавши це “великою помилкою”.
Макрон акцентував, що “обов’язок” Франції полягає у “сприянні” експорту зерна, злаків і добрив у межах фермерської ініціативи, яку запустили минулого року, щоб підтримати країни, які борються з проблемами продовольчої безпеки.
Франція одразу зреагувала на новини про рішення Росії вийти з зернової угоди, звинувативши Путіна в “шантажі глобальною продовольчою безпекою”.
17 липня Міністерство закордонних справ Франції назвало Росію “єдино відповідальною” за блокування судноплавства в Чорному морі.
За даними Єврокомісії, на частку України припадає 10% світового ринку пшениці, 15% ринку кукурудзи та 13% ринку ячменю. Також країна є ключовим світовим гравцем на ринку соняшникової олії.
Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ використовує голод як зброю.
Своєю чергою, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш зазначив, що “глибоко розчарований” з приводу рішення Москви вийти з “зернової угоди”.
Також глава USAID Саманта Пауер звинуватила Путіна в тому, що він ухвалив рішення, що впливає на мільйони найбідніших людей світу, вийшовши з угоди за посередництва ООН.
- З ініціативи Південної Африки відбулася телефонна розмова президента ПАР Сиріла Рамафоси з російським лідером Володимиром Путіним, під час якої сторони обговорили можливі шляхи врегулювання “Чорноморської зернової ініціативи”.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш запропонував президенту РФ Володимиру Путіну продовжити угоду, яка дозволить безпечний експорт зерна з України із заблокованих чорноморських портів в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.
Минулої ночі приміщення Українського культурного центру в Тель-Авіві обклеїли провокативними листівками. Наразі ведеться розслідування, вандалів розшукують.
Більшість активних енергоблоків підконтрольних Україні АЕС скоротили потужність через масовану атаку Росії 13 грудня.
Працівники ДБР викрили заступника начальника військової частини на Донеччині, який примушував підлеглих працювати на його родину та віддавати частину бойових виплат.
Німецька компанія Gebr. Heinemann, яка управляє магазинами безмитної торгівлі (Duty Free) в аеропортах Литви, досі постачає предмети розкоші до Росії.
Українські прикордонники відбили спробу російської диверсійно-розвідувальної групи прорвати кордон у Харківській області.