«Зробив велику помилку» – Макрон засудив рішення Путіна вийти з «зернової угоди»

Джерело: CNN

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що російський лідер Володимир Путін зробив “велику помилку”, вирішивши “зробити зброю” з харчових продуктів, вийшовши з критично важливої ​​Чорноморської зернової угоди.

18 липня, виступаючи перед журналістами в Раді Європейського Союзу в Брюсселі, Макрон зазначив, що Росія взяла на себе “велику відповідальність” перед багатьма країнами, беручи участь в зерновій угоді за посередництва ООН.

Країни Близького Сходу, Африки та навіть Азії дуже залежать від цих угод, на які вплине одностороннє рішення Росії, – пояснив він. – Для тих, хто все ще сумнівався в щирості Путіна та його відданості загальному благу, відповідь дуже ясна: він вирішив перетворити їжу на зброю, — наголосив французький лідер, назвавши це “великою помилкою”.

Макрон акцентував, що “обов’язок” Франції полягає у “сприянні” експорту зерна, злаків і добрив у межах фермерської ініціативи, яку запустили минулого року, щоб підтримати країни, які борються з проблемами продовольчої безпеки.

Франція одразу зреагувала на новини про рішення Росії вийти з зернової угоди, звинувативши Путіна в “шантажі глобальною продовольчою безпекою”.

17 липня Міністерство закордонних справ Франції назвало Росію “єдино відповідальною” за блокування судноплавства в Чорному морі.

За даними Єврокомісії, на частку України припадає 10% світового ринку пшениці, 15% ринку кукурудзи та 13% ринку ячменю. Також країна є ключовим світовим гравцем на ринку соняшникової олії.

Раніше Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що РФ використовує голод як зброю.

Своєю чергою, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш зазначив, що “глибоко розчарований” з приводу рішення Москви вийти з “зернової угоди”.

Також глава USAID Саманта Пауер звинуватила Путіна в тому, що він ухвалив рішення, що впливає на мільйони найбідніших людей світу, вийшовши з угоди за посередництва ООН.

Російські окупаційні війська не полишають спроб захопити Авдіївку на Донеччині. За даними українських військових, попри похолодання на вказаному напрямку тривають інтенсивні бої, яких не було за всю війну.

На Запорізькому напрямку прикордонник на псевдо “Бриз” за допомогою антидронової рушниці знешкодив три російські FPV-дрони.

Протягом доби російські армійці обстріляли 8 населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого одна особа зазнала поранень.

Верховний суд Фінляндії не дозволив екстрадицію до України лідера російського неонацистського угруповання “Русич” Яна Петровського, який брав участь у війні проти України.

Під час зустрічі т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з надзвичайним і повноважним послом Азербайджанської Республіки в Україні Сеймуром Мардалієвим, сторони обговорили пріоритетні напрямки співпраці між Україною та Азербайджаном.