Ердоган планує у серпні зустрітися з Путіним: обговорюватимуть «зернову угоду»

Джерело: CNN Turk
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після робочої поїздки до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів планує зустрітися з російським лідером Володимиром Путіним. Під час зустрічі Ердоган хоче обговорити з очільником Кремля “зернову угоду”, з якої РФ вийшла 17 серпня.
“Я думаю, що Путін не хоче, щоб цей гуманітарний міст припинив своє існування. Ми поговоримо про це, коли зустрінемося в Туреччині у серпні”, – зазначив Ердоган.
Водночас він підкреслив, що “Чорноморська зернова угода” увійшла в історію як “важливий дипломатичний успіх”. Протягом її дії, як зауважив глава країни, відвантажено понад 33 млн тонн зернових продуктів.
“Багатьом країнам вдалося запобігти втягненню в продовольчу кризу. Дякуємо всім залученим сторонам”, – додав турецький президент.
Варто нагадати, що 17 липня з ініціативи Південної Африки відбулася телефонна розмова президента ПАР Сиріла Рамафоси з Володимиром Путіним, під час якої очільник Кремля підкреслив, що “досі залишаються невиконаними зафіксовані у відповідному меморандумі Росія–ООН зобов’язання про усунення перешкод для експорту російського продовольства і добрив, що унеможливлює продовження “зернової угоди”.
При цьому відомо, що 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
Своєю чергою, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш запропонував президенту РФ Володимиру Путіну продовжити угоду, яка дозволить безпечний експорт зерна з України із заблокованих чорноморських портів в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.
- Українські фермери побоюються втратити засоби до існування після того, як Росія вийшла з зернової угоди, яка дозволяла безпечний експорт українського зерна Чорним морем.
- «Зробив велику помилку» – Макрон засудив рішення Путіна вийти з «зернової угоди».
- Глава USAID звинуватила Путіна в «необдуманому» рішенні щодо зернової угоди.
- Зеленський обговорює з генсеком ООН відновлення “Чорноморської зернової ініціативи”.
Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.
29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.
Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.
29 листопада голова МЗС ФРН Анналена Бербок наголосила, що союзники України з усього світу мають створити над цією країною “оборонний щит”, аби убезпечити від російських атак у зимовий період.
Російська армія продовжує втрачати вищий склад командирів на війні проти України. 28 листопада ліквідований заступник командира 14-го армійського корпусу РФ генерал-майор Володимир Завадський.