Як отримати статус учасника бойових дій, якщо вам відмовляють у цьому: пояснення омбудсмана
Джерело: Дмитро Лубінець/Telegram
Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.
Омбудсман нагадав, що статус УБД можна отримати автоматично через Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Для цього потрібна інформація, яка підтверджує, що військовий виконував бойові завдання в цих районах під час воєнного стану, зокрема, в межах заходів для захисту України, її населення та інтересів держави від агресії Росії.
Лубінець також зазначив, що для внесення цих даних до реєстру важливо, щоб людина почала виконувати бойовий наказ або службове завдання.
Окрім того, військовослужбовець може самостійно подати заяву на отримання статусу УБД в паперовій або електронній формі до Комісії. У заяві потрібно вказати необхідну інформацію, для отримання статусу УБД, та додати копії документів (якщо вони є), завірені підписом.
Детальнішу інформацію можна знайти в інфографіці.
Якщо Ваші права порушені, звертайтеся до нашого Офісу:
- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
- на електронну пошту: [email protected];
- на гарячу лінію: 0800501720;
- за тел. 044-299-74-08.
Зауважимо, Кабінет міністрів затвердив порядок отримання статусу учасника бойових дій під час воєнного стану онлайн або автоматично. За словами нардепа Олексія Гончаренка, нині Мінветеранів має упродовж чотирьох місяців забезпечити технічне доопрацювання реєстру.
Раніше ми повідомляли, що нардеп Петро Порошенко разом з нардепами партії “Європейська Солідарність” зареєстрували законопроєкт № 9681 про спрощене набуття статусу учасника бойових дій (УБД).
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.