ПАР не запросять Путіна на саміт G20 наступного року через ордер на його арешт
Джерело: The Moscow Times
Президент Росії Володимир Путін не буде запрошений на саміт Групи 20, який планують провести у Йоганнесбурзі 21–22 листопада 2025 року. Офіційний представник президента Південно-Африканської Республіки (ПАР) Вінсент Магвенья пояснив, що ситуація з ордером на арешт, виданим Міжнародним кримінальним судом (МКС), залишається незмінною.
ПАР ратифікувала Римський статут, що зобов’язує країну виконувати рішення МКС, зокрема заарештувати Путіна у разі його приїзду. Через це російський президент не зміг особисто взяти участь у серпневому саміті БРІКС, який також відбувся в Йоганнесбурзі. Замість нього Росію представляв міністр закордонних справ Сергій Лавров.
Схожа ситуація склалася і під час саміту G20, що проходив у Бразилії 18–19 листопада 2024 року. Через ордер Путін знову утримався від участі, а делегацію Росії очолював Лавров.
Римський статут, на основі якого працює Міжнародний кримінальний суд, ратифікували 124 держави, серед яких і ПАР.
- ПАРЄ визнала Росію диктатурою та закликала всі держави Ради Європи не визнавати легітимність президента РФ Володимира Путіна після завершення його чинного терміну.
16 грудня в Бундестазі відбудеться голосування щодо вотуму довіри канцлеру Олафу Шольцу. Це стане ключовим етапом у процесі, який може призвести до дострокових парламентських виборів, запланованих на 23 лютого, після краху тристоронньої коаліції.
Члени Ініціативної групи “Першого грудня” — Ольга Айвазовська, Олександра Гнатюк, Володимир Єрмоленко, Євген Захаров, Йосиф Зісельс, Мирослав Маринович, Олександра Матвійчук і Ярослав Яцків — представили суспільству свої міркування щодо ключових цінностей у період війни.
В Японії вирішили, що ієрогліф, який означає “золото” або “гроші”, символізує 2024 рік.
Норвегія спрямує 2,7 мільярда норвезьких крон (близько $242 млн) на зміцнення військово-морських сил України. Кошти будуть використані на захист цивільного населення, розмінування, навчання українських військових і протидію атакам у Чорному морі.
З переходом на новоюліанський календар в Україні змінилися дати різдвяно-новорічних свят. Букви розповідають, коли саме випадають ці свята, та чи вплине це на графік робочих і вихідних днів.