Чи будуть вихідні на різдвяно-новорічні свята в Україні

Джерело: Букви
З переходом на новоюліанський календар в Україні змінилися дати різдвяно-новорічних свят. Букви розповідають, коли саме випадають ці свята, та чи вплине це на графік робочих і вихідних днів.
Які будуть новорічні свята 2024-2025?
- День Святого Миколая — 6 грудня
- Святвечір — 24 грудня
- Різдво — 25 грудня
- Щедрий вечір (Меланки) — 31 грудня
- Василія Великого — 1 січня
- Водохреще — 6 січня
- Стрітення — 2 лютого
Вихідні на різдвяно-новорічні свята в Україні
Згідно із Законом “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”, офіційними вихідними в Україні залишаються лише суботи та неділі. Якщо свято припадає на робочий день тижня, то вихідний день не надається. Утім, приватні компанії та установи вправі самостійно вирішувати, чи надавати додаткові вихідні.
Календар робочих і вихідних днів на грудень 2024 року:
- 21 робочий день (понеділок–п’ятниця): 2-6, 9-13, 16-20, 23-27, 30-31 грудня.
- 10 вихідних днів (суботи та неділі): 1, 7-8, 14-15, 21-22, 28-29 грудня.
- Щорічно 6 грудня українці вшановують Збройні сили України.
За даними розвідки Південної Кореї, у російсько-українській війні загинуло сотні солдатів КНДР, які воюють на боці РФ.
Учора, 28 квітня, в Миколаївській області поліція прибула на виклик щодо сімейного конфлікту. Під час втечі кривдник дістав гранату й кинув її в бік правоохоронців. Четверо отримали поранення. Один із них — 21-річний Максим Рижко — загинув на місці. У нього залишилися дружина і немовля. Його донька ніколи не побачить батька. І це — трагедія.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 29 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
Україна адаптувала свої стратегії та озброєння у повномасштабній війні проти Росії й тепер сподівається на розширення використання безпілотників власного виробництва, попри те, що американська зброя залишається критично важливою.
Кажани — маловивчені й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.