Норвегія надасть Україні $242 млн на посилення морської оборони
Джерело: премʼєр-міністр країни Йонас Гар Стьоре
Норвегія спрямує 2,7 мільярда норвезьких крон (близько $242 млн) на зміцнення військово-морських сил України. Кошти будуть використані на захист цивільного населення, розмінування, навчання українських військових і протидію атакам у Чорному морі.
Нова допомога, що надійде через програму Нансена, передбачає фінансування систем для виявлення та знешкодження мін, які є значною загрозою для безпечного руху суден у Чорному морі. Частина коштів піде на інноваційні проєкти та розвиток автономних технологій, що підвищать морську безпеку.
Програма Нансена – це норвезька цивільна та військова програма підтримки на суму 75 млрд норвезьких крон на період 2023–2027 рр.
Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам наголосив, що системи розмінування допоможуть українським силам ефективніше захищати власне узбережжя від загроз.
У межах підтримки буде виділено 150 мільйонів норвезьких крон на закупівлю малих човнів і навчання українських військових для річкових операцій. Також Морський навчальний центр у Румунії отримає 130 мільйонів крон для підготовки українських військових.
Програму Нансена, яка передбачає надання військової допомоги Україні, розраховано на загальну суму 22,5 мільярда норвезьких крон у 2025 році. Норвегія разом із Великою Британією очолюють Коаліцію морської спроможності України, створену в грудні минулого року для координації підтримки.
- Уряд Норвегії виділив кошти на підготовку українських пілотів та технічного персоналу F-16 в 2025 році.
- Норвегія погодилася взяти на себе половину відповідальності за захист основного транзитного вузла для іноземної військової допомоги Україні.
- Норвегія приєднається до “данського формату” і профінансує виробництво озброєння для українських військових.
- Прикордонники та нацгвардійці отримали військові медичні автобуси від Норвезького оборонного агентства в рамках допомоги НАТО Україні.
Президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним, яку назвав “дуже продуктивною”. За його словами, вони домовилися негайно розпочати переговори між своїми командами. Це може свідчити про зміну американської політики щодо України та європейської безпеки.
12 лютого, під час засідання “Рамштайн” Німеччина повідомила про надання Україні близько 100 керованих ракет для ЗРК IRIS-T.
Президент США Дональд Трамп заявив, що планує провести першу зустріч із російським лідером Володимиром Путіним у Саудівській Аравії.
12 лютого міністр оборони Норвегії Торе О. Сандвік оголосив про приєднання країни до “коаліції дронів” на підтримку України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 12 лютого. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. На даний час відбулося 112 бойових зіткнень.