Нардепа Тищенка судитимуть за незаконне позбавлення волі людини
Джерело: Офіс генерального прокурора
Народний депутат України постане перед судом за незаконне позбавлення волі людини.
Прокурори ОГП вже направили обвинувальний акт до суду щодо нардепа, складений за ч. 2 ст. 146 КК України. Покарання за це правопорушення – обмеження або позбавленні волі терміном 5 років.
Мовиться про інцидент, який трапився 20 червня 2024 року у місті Дніпро. Тоді група осіб, діючи за вказівкою нардепа, застосувавши фізичну силу і спецзасоби протиправно позбавили волі колишнього українського військового.
При цьому вони завдали потерпілому тілесних ушкоджень та незаконно утримували протягом певного часу.
“Стосовно однієї особи, яка брала участь у протиправних діях, вже є рішення суду, стосовно іншої – обвинувальний акт перебуває на розгляді у суді. Досудове розслідування – ДБР”, – мовиться у повідомленні.
Імені нардепа в ОГП не назвали, але відомо, що до цього інциденту у Дніпрі причетний нардеп Микола Тищенко. Вже за кілька днів ДБР повідомило йому про підозру. Згодом йому винесли запобіжний захід – домашній арешт.
Що передувало?
20 червня у Дніпрі стався конфлікт між невідомими особами у формі та балаклавах і колишнім військовослужбовцем спецпідрозділу ГУР МОУ “KRAKEN” Дмитром Павловим. До інциденту причетний і народний депутат Микола Тищенко.
Сам нардеп стверджував, що разом з поліціянтами, проводив обшуки у шахрайських ботофермах у Дніпрі.
Водночас зовсім іншу версію конфлікту повідомив журналіст Денис Кошельник. Він зауважив, що Тищенко, під виглядом боротьби з кол-центрами, навідується до таких офісів, аби отримувати від них відсотки.
У ГУНП у Дніпропетровській області повідомили, що за фактом інциденту відкрито два кримінальні провадження. Зокрема у поліції повідомили, що на 33-річного напали невідомі особи у камуфльованому одязі та балаклавах, та завдали йому тілесних ушкоджень і незаконно утримували.
Сам Тищенко після розголосу повідомив, що конфлікт нібито виник в результаті “перешкоджання діяльності правоохоронців та нападу невідомих чоловіків на слідчого опергрупи”.
Він додав, що люди, які приїхали нібито “на місце вчинення злочину”, намагались захистити ботоферму, зірвати слідчі дії, приховати факти роботи шахрайського кол-центру і відволікти слідство, щоб вивезти техніку.
“Більше того, вони не чинні військові. А після недовгої служби списані за “опікунство”. Раптом”, – заявив нардеп.
Згодом стало відомо, що разом з Тищенком участь у конфлікті брав співробітник поліції Києва.
- Охоронець народного депутата Миколи Тищенка, Костянтин Цубера, уклав угоду зі слідством. Його разом з нардепом підозрюють у нападі на військового у Дніпрі.
Лідер “Європейської Солідарності Петро Порошенко заявив, що йому відмовили у виїзді на Мюнхенську безпекову конференцію.
У 14 місцях Чорного моря зафіксовано нові випадки викидів мазуту, який потрапив у воду після аварії двох російських танкерів 15 грудня.
Трансгендерна жінка, яка відбуває покарання у федеральній в’язниці США, подала судовий позов, стверджуючи, що указ Дональда Трампа, який зобов’язує утримувати ув’язнених відповідно до їхньої біологічної статі, порушує Конституцію країни й федеральне законодавство.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 16:00 12 лютого. На даний час ворог 74 рази атакував позиції Сил оборони. Найбільш активно діє на Покровському, Новопавлівському та Курському напрямках.
У школах тимчасово окупованого Бердянська Запорізької області планують ввести нові підручники, що міститимуть ідеологію Росії. Зміни окупанти планують запровадити з 1 вересня 2026 року.