Китайського ексчиновника стратили за хабарництво

Джерело: Bloomberg

У Китаї стратили колишнього чиновника Лі Цзяньпіна за звинуваченнями в корупції на суму близько 3 мільярдів юанів ($412 мільйонів).

Його засуджено до смертної кари ще у вересні 2022 року – за хабарництво, нецільове використання державних коштів і співпрацю зі злочинним синдикатом. Але він подав апеляцію. Після програної апеляції його вирок затвердив Верховний народний суд.

64-річному Лі дозволили провести годину з членами сім’ї перед стратою у вівторок.

Як стверджує Bloomberg, страта є рідкісним випадком покарання за корупцію, оскільки зазвичай корумпованим чиновникам дають дворічну відстрочку і замінюють смертну кару на довічне ув’язнення за хорошу поведінку.

Цей випадок став частиною масштабної антикорупційної кампанії президента Сі Цзіньпіна, в межах якої затримано рекордну кількість високопосадовців. Вона також включає чистку в армії.

  • Китайські правоохоронці затримали громадянську журналістку Чжан Чжань, яка в травні вийшла з в’язниці після чотирьох років за ґратами за репортажі про спалах COVID-19 у місті Ухань, де у грудні 2019 року вперше виявили вірус.
  • Суд у китайській провінції Шаньдун виніс умовний смертний вирок колишньому голові одного з найбільших банків Китаю – Bank of China. Лю Ляньге визнали винним у хабарництві та незаконній видачі кредитів.

Прикордонники на Чернігівщині збили російський дрон з управлінням через оптоволоконний кабель, який мав обходити РЕБ. Дрон знешкодили зі стрілецької зброї. 

17 грудня акції російського газового монополіста “Газпром” впали до 106,1 рубля за одиницю — мінімуму з січня 2009 року. З початку 2024 року цінні папери компанії втратили вже 33,5% вартості.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 183 бойових зіткнення.

Директорка ІМІ Оксана Романюк закликала Верховну Раду не голосувати за законопроєкт №10242, який може вплинути на свободу журналістів та обмежити розслідування корупції та суспільний контроль за владою.

17 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про проголосовану Генеральною Асамблеєю ООН резолюцію щодо порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України. Документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).