На Хмельниччині голову Маріупольської МСЕК викрили на хабарі
Джерело: Офіс генпрокурора, Нацполіція
У Хмельницькому правоохоронці викрили на вимаганні хабаря за оформлення інвалідності керівницю Маріупольської медико-соціальної експертної комісії.
За даними слідства, чиновниця разом з іншими членами комісії організувала схему, що допомагала чоловікам уникнути мобілізації. Вони оформляли фіктивні медичні документи для отримання групи інвалідності за гроші, від 3000 до 7000 доларів.
Зокрема, встановлено, що вона вимагала 5 000 доларів за встановлення III групи інвалідності для внутрішньо переміщеної особи. Її затримали під час отримання грошей.
Під час обшуків у її помешканні вилучили ще понад 20 тисяч доларів.
Керівниці оголосили підозру за вимагання та одержання неправомірної вигоди. Їй загрожує позбавлення волі від 5 до 10 років із конфіскацією майна та забороною обіймати посади на строк до трьох років.
Довідково: Маріупольська МСЕК тимчасово дислокується у Хмельницькому та приймає рішення про встановлення груп інвалідності внутрішньо переміщеним особам з Донецької області й інших тимчасово окупованих територій України.
- Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала арешт, накладений на банківський рахунок Олександра Крупи, сина очільниці Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи.
- Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду 9 грудня ухвалила рішення залишити під вартою головну лікарку Хмельницької обласної медико-соціальної експертизи (МСЕК).
- 4 грудня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтвердила арешт майна головної лікарки Хмельницької обласної МСЕК Тетяни Крупи.
Прикордонники на Чернігівщині збили російський дрон з управлінням через оптоволоконний кабель, який мав обходити РЕБ. Дрон знешкодили зі стрілецької зброї.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 183 бойових зіткнення.
17 грудня міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив про проголосовану Генеральною Асамблеєю ООН резолюцію щодо порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України. Документ став першою резолюцією ООН, в якому Генеральна Асамблея називає агресію РФ проти України “загарбницькою війною РФ проти України” (War of aggression against Ukraine).
Окупанти намагаються вербувати дітей-сиріт з соціально-реабілітаційного центру в Мелітополі до військового училища в Маріуполі, обіцяючи їм “шанс” на краще майбутнє через службу в армії РФ.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну минуло вже майже три роки. Зараз війна, ймовірно, наближається до завершальної фази, і перспективи укладення мирної угоди стають реальнішими. Про це пише науковець Зальцманівського інституту вивчення війни та миру Колумбійського університету Раджан Меном у колонці для The New York Times.