Китай викупив частку Росатома в одному з уранових проєктів у Казахстані
Джерело: “Казатомпром”
Китайська компанія State Nuclear Uranium Resources Development викупила частку російської держкорпорації “Росатом” у спільному підприємстві “Заречное”, що працює на території Казахстану.
Частка, яку продала дочірня структура “Росатома” Uranium One Group, становить 49,979%. Покупцем виступила SNURDC Astana Mining Company Limited, що належить китайській стороні. Казахстанська компанія “Казатомпром” зберегла свою частку в проєкті без змін.
“Заречное” займається видобутком урану на однойменному родовищі в Туркестанській області. Його відкрили у 1977 році, а запаси на початок 2024 року оцінюються у 3500 тонн урану. Розробку родовища планують завершити до 2028 року.
Крім цього, Uranium One Group має намір продати частки ще у двох проєктах у Казахстані: “Хорасан-U” і ТОВ “Кизилкум”.
Російській стороні в них належить по 30%. Покупцем стане China Uranium Development Company Limited, бенефіціаром якої є корпорація China General Nuclear Power Corporation (CGN). Частка “Казатомпрому” в обох підприємствах залишиться незмінною й становитиме 50%.
“Хорасан-U” веде видобуток урану на ділянці “Харасан-1” родовища “Північний Харасан” у Кизилординській області. Запаси цього родовища оцінюються у 33 000 тонн, а завершити його розробку планують до 2038 року. Переробка урану відбувається на потужностях ТОВ “Кизилкум”.
У 2023 році Uranium One Group видобула 4800 тонн урану в Казахстані та ще 2700 тонн у Росії, що дозволило Росатому посісти третє місце у світі з часткою ринку 14%.
Казатомпром, контрольований державним фондом “Самрук-Казина”, є найбільшим у світі виробником урану. Компанія забезпечує 20% світового видобутку й експортує продукцію до Китаю, Південної та Східної Азії, Європи та Північної Америки.
Казахстан, який не має власних атомних електростанцій, володіє близько 15% світових запасів урану, поступаючись лише Австралії.
- Російська державна корпорація “Росатом” розмістила замовлення на альтернативне обладнання в Китаї для першої турецької атомної електростанції, оскільки затримки постачань від німецької Siemens Energy AG загрожують зірвати проект, заявив міністр енергетики Туреччини.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.