НАТО взяло на себе координацію військової допомоги Україні. Раніше цим займались США
Джерело: Reuters
НАТО перебрало на себе координацію західної військової допомоги Україні. Раніше це робили США.
Штаб-квартиру нової місії НАТО в Україні, яка отримала назву “НАТО – допомога і тренування заради безпеки в Україні” (NSATU), розташовано на американській базі в німецькому місті Вісбаден.
Загальна чисельність NSATU складатиме близько 700 осіб, зокрема військовослужбовців, які дислокуватимуться у військовій штаб-квартирі НАТО SHAPE в Бельгії та на логістичних центрах у Польщі та Румунії.
Цей крок забезпечить НАТО більш безпосередню роль у допомозі Україні. Однак дипломати визнають, що передача повноважень НАТО може мати обмежений ефект: Трамп все ще може скоротити підтримку України, а США є вагомою силою в Альянсі і надають Києву більшість озброєнь.
Раніше західні військові постачання Україні координувались Рамштайнською групою на чолі з США.
- Естонія запропонує лідерам очолюваного Великою Британією альянсу північноєвропейських країн НАТО витрачати не менше 2,5% ВВП на оборону у відповідь на загрозу з боку Росії.
- Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп знову допустив можливість виходу Сполучених Штатів з НАТО через недостатнє фінансування альянсу з боку європейських країн.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.