Китайський вплив у Британії: шпигун підтримував тісні зв’язки з принцом Ендрю
Джерело: Associated Press
Ймовірного китайського шпигуна Яна Тенгбо, відомого як “H6”, звинуватили у співпраці з підрозділом Комуністичної партії Китаю задля впливу на іноземні компанії. Справа стала черговим шпигунським скандалом у Британії, що порушує питання про безпеку країни перед загрозами з боку Китаю.
Ян категорично відкинув звинувачення в шпигунстві, заявивши, що став жертвою мінливого політичного клімату, який спричинив загострення напруженості між Великою Британією та Китаєм.
Я не зробив нічого поганого або незаконного, – сказав він у своїй заяві. Поширений опис мене як «шпигуна» абсолютно не відповідає дійсності.
Офіс Ендрю заявив, що королівська сім’я зустрічалася з Яном “офіційними каналами” і нічого делікатного не обговорювалося.
Ян Тенгбо, також відомий як Кріс Янг, є директором бізнес-консалтингової компанії Hampton Group International, яка консультує британські компанії в Китаї. Він є ключовим членом ініціативи Pitch@Palace China, заснованої принцом Ендрю для підтримки підприємців. Ян працював у Китаї як молодший державний службовець, а з 2002 року живе у Великій Британії, де здобув магістерський ступінь у Йоркському університеті. У 2013 році отримав право на постійне проживання у Британії.
Інформація про справу Яна була представлена на засіданні спеціального імміграційного трибуналу минулого тижня. Трибунал підтвердив рішення британської влади, яка заборонила Яну в’їзд до Великої Британії у 2023 році.
Судді погодилися з MI5, внутрішньою розвідкою Великобританії, що Ян «представляє загрозу національній безпеці» і відхилили його апеляцію. Міністерство внутрішніх справ звинуватило його в таємній діяльності на користь китайської Комуністичної партії. Виявлено, що Ян мав тісні стосунки з принцом Ендрю, що викликало підозри щодо впливу на британську політику.
В одному з листів старший радник Ендрю говорив Янгу, що він «ніколи не повинен недооцінювати міцність» своїх відносин з королівською родиною. «За межами його найближчих довірених осіб ви сидите на самій верхівці дерева, на якому багато, багато людей хотіли б опинитися», – писав радник.
Принц Ендрю вже неодноразово піддавався критиці через зв’язки з багатими іноземцями, що ставало підставою для припущень про намагання купити доступ до королівської родини.
- Колишнього литовського політика затримали за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.
Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.
11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.