Нафтопродукти з танкерної аварії можуть забруднити Азовське море
Джерело: Кримський вітер
Нафтопродукти з аварії танкерів у Керченській протоці можуть потрапити в Азовське море разом із придонними течіями вихрового типу.
Завідувач відділу дистанційних методів дослідження Морського гідрофізичного інституту Сергій Станичний повідомив, що мазут, який потрапив у Чорне море з пошкоджених танкерів, має щільність, подібну до щільності морської води. Тому він не утворює плівки на поверхні, а утворює важкі фракції, які нагадують шматки бітуму.
Частину нафтопродуктів викинуло у воду в районі Анапи, а інша їхня частина осяде на дно, рівномірно розподіляючись по всій глибині моря в цьому регіоні, зазначив учений.
«І тут є один аспект: поверхневий шар води може рухатися в іншому напрямку, ніж глибинніші шари. Тому не факт, що, рухаючись на певній глибині, мазут не зможе проявитися і в інших регіонах, у протилежному боці Керченської протоки. Така ймовірність невелика, але вона є», – вважає вчений Сергій Станичний.
Як пояснив Сергій Станичний, це можливо завдяки тому, що, окрім основної чорноморської течії, яка має циклонічний характер і рухається проти годинникової стрілки, існують також глибоководні та придонні течії вихрового типу. Ці мезомасштабні процеси можуть охоплювати великі відстані, до десятків кілометрів, і водні маси в них можуть рухатися в протилежному напрямку. Це означає, що мазут, який осів на дно, може потрапити в Азовське море.
На початку 2024 року Фонд гарантування вкладів виставив на аукціон пул активів ліквідованих російських “Сбербанку” (перейменованого у “МР Банк”) та “Промінвестбанку”, а також збанкрутілого українського “Мегабанку”. Це – комерційна нерухомість в Одесі та Сумах та право вимоги боргів по старих кредитах на загальну суму 2,8 мільярда. Однак, перемогу здобули компанії, що належать громадянам Росії.
18 грудня Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що Україна отримає 19 систем ППО від союзників для захисту критичної інфраструктури.
18 грудня у Брюсселі президент Володимир Зеленський зустрівся з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони обговорили ключові пріоритети для зміцнення оборонних спроможностей України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 224 бойових зіткнення.
Міноборони звільнило очільника Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного. Раніше повідомляли про цькування та побиття курсантів у закладі.