«Втекти» від депресії: як кількість пройдених кроків впливає на психічне здоров’я
Джерело: Medical Xpress
Іспанське дослідження, опубліковане в журналі JAMA Network Open, засвідчило, що збільшення кількості пройдених кроків на день зменшують шанси розвитку депресії.
Дослідники на чолі з Естелою Хіменес-Лопес з Університету Кастилії-Ла-Манчі зазначають, що вже існують переконливі докази того, що фізичні вправи будь-якого виду є природним антидепресантом, однак вони вирішили перевірити, як це стосується ходьби.
Вчені проаналізували дані 33 досліджень, в яких брали участь понад 96 000 дорослих з усього світу. У дослідженнях брали участь люди, які використовували фітнес-трекери для підрахунку щоденних кроків.
Дослідники виявили, що, порівняно з базовим показником у 5 000 кроків на день, у людей, які робили навіть на 1000 кроків більше, ймовірність розвитку депресії знизилася на 9%.
Зі збільшенням ж кількості пройдених кроків швидко зростали й переваги: ті, хто проходив 7 000 кроків на день, мали на 31% менше шансів захворіти на депресію.
Кількість кроків, що перевищувала 7500 кроків на день, була пов’язана зі зниженням поширеності депресії на 43%.
Ці тенденції прослідковувались у всіх вікових групах, та як у жінок, так і в чоловіків.
Однак, досягнувши показника у 10 000 кроків на день і більше, переваги для психічного здоров’я починають нівелюватися.
“Збільшення кількості кроків [понад 10 000/день] може не бути пов’язане зі значним зменшенням депресивних симптомів”, – пишуть дослідники.
Нові дані додають ходьбу до багатьох інших форм фізичної активності як способів боротьби з депресією.
- Результати дослідження засвідчили, що вітамін D сприяє зменшенню вираженості симптомів сезонного афективного розладу.
- Дослідження, опубліковане в журналі Nature Human Behaviour, свідчить, що неодружені люди мають вищий ризик розвитку депресивних симптомів, порівняно з тими, хто перебуває у шлюбі.
Астрономи можуть бути на крок ближче до розгадки космічного походження важких елементів, таких як золото. Нове дослідження, проведене на основі архівних даних космічних місій NASA та ESA, вказує на можливу роль магнетарів — надпотужних магнітних нейтронних зірок — у формуванні дорогоцінних металів.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія має достатньо сил і ресурсів, аби довести війну в Україні до “логічного завершення”, якого потребує Москва. Водночас він висловив сподівання, що застосування ядерної зброї не знадобиться.
19-річній Карлі Флорес, яка стикнулася з рідкісною злоякісною пухлиною — хордомою — провели унікальну операцію в Медичному центрі Університету Меріленду (США). Лікарі видалили пухлину зі спинного мозку, увійшовши через нижню очну ямку — метод, який раніше не застосовувався на живих пацієнтах.
27 квітня 2025 року в артпросторі Ваґабундо в Івано-Франківську відкрилася третя фотовиставка проєкту “2 Інтернаціональний легіон: Естетика Бойового Братерства”, яка до того вже експонувалася у Києві і Львові. На цей раз виставка представлена у розширеному вигляді, адже є можливість продемонструвати не тільки фотографії, але й артефакти війни та згадати загиблих побратимів.
Сьогодні, 4 травня, президент України Володимир Зеленський прибув із візитом до чеської столиці Праги.