Начальника Національної академії сухопутних військ, де цькували курсантів, звільнили
Джерело: Міноборони
Міноборони звільнило очільника Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного. Раніше повідомляли про цькування та побиття курсантів у закладі.
Під час візиту президента Володимира Зеленського до Львова, міністр оборони Рустем Умєров доповів главі держави про результати аудиту Головної інспекції Міноборони стосовно діяльності Національної академії сухопутних військ та численних порушень, виявлених ГІМО, – зазначили у повідомленні.
У відомстві наголосили, що глава держави доручив виправити ситуацію.
Вже 18 грудня наказом міністра оборони генерал-лейтенант Павло Ткачук звільнений з посади начальника Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Справа щодо цькування курсантів
У вересні працівники ДБР скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника навчального курсу Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, який майже два роки бив та принижував курсантів.
Слідство встановило, що офіцер майже два роки бив та принижував курсантів, намагаючись “навчити” їх дисципліни і порядку. Він так залякав курсантів, що ті не розповідали про них ні батькам, ні психологу.
Про побиття і приниження стало відомо лише у березні 2024 року, після того, як один із курсантів, який був свідком свавілля викладача, поскаржився до слідчої комісії Верховної Ради. Після цього відкрили кримінальне провадження.
Слідство довело застосування сили щодо дев’ятьох курсантів, яких викладач бив по голові та інших частинах тіла – не лише руками, а й прикладом зброї та ременем.
Невдоволення офіцера могли викликати недбало складені речі, помилки в журналі або те, що курсант повільно заповнює документи чи видає зброю. Одного із курсантів він змусив їсти цигарки перед усім курсом, бо той спізнився на шикування.
Офіцера обвинувачують у застосуванні військовою службовою особою насильства щодо підлеглого, вчиненого в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
- Букви поспілкувались з офіцером Іваном Галенком за позивним “Юнкер” про проблеми військової освіти та становлення майбутніх офіцерів.
- Працівники Державного бюро розслідувань скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника навчального курсу Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, який майже два роки бив та принижував курсантів.
- Державне бюро розслідувань розпочало розслідування можливих фактів нестатутних дій та насильства у 211-ій понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ. Командиру цієї частини Олегу Побережнюку поліція оголосила підозру у зловживанні службовим становищем.
На початку 2024 року Фонд гарантування вкладів виставив на аукціон пул активів ліквідованих російських “Сбербанку” (перейменованого у “МР Банк”) та “Промінвестбанку”, а також збанкрутілого українського “Мегабанку”. Це – комерційна нерухомість в Одесі та Сумах та право вимоги боргів по старих кредитах на загальну суму 2,8 мільярда. Однак, перемогу здобули компанії, що належать громадянам Росії.
18 грудня Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що Україна отримає 19 систем ППО від союзників для захисту критичної інфраструктури.
18 грудня у Брюсселі президент Володимир Зеленський зустрівся з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони обговорили ключові пріоритети для зміцнення оборонних спроможностей України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 224 бойових зіткнення.
Міноборони звільнило очільника Національної академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного. Раніше повідомляли про цькування та побиття курсантів у закладі.