У Раді підтримали звернення до Зеленського щодо позбавлення Бойка звання Героя України
Джерело: нардеп Ярослав Железняк
Верховна Рада 19 грудня проголосувала за запит до президента Володимира Зеленського з проханням позбавити Юрія Бойка звання Героя України. Це рішення підтримали 232 народні депутати.
Юрій Бойко, колишній співголова забороненої проросійської партії ОПЗЖ, отримав це звання у 2004 році. Нагороду йому присвоїв другий президент України Леонід Кучма, обґрунтувавши своє рішення заслугами Бойка у “врегулюванні газових боргів перед Росією”.
Зазначимо, що цього ж дня парламентарі проголосували за відкликання нардепа Юрія Бойка з посади члена комітету ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Що передувало?
Днями народний депутат Юрій Бойко обурився, що в Україні “зносять пам’ятники, забороняють говорити російською і ходити до церкви”, просуваючи прокремлівські наративи. Бойко зауважив, що кілька років тому в Сполучених Штатах зносили памʼятники Христофору Колумбу – першовідкривачеві Америки.
Схоже, наші радикали взяли той самий курс і почали зносити памʼятники по країні, перейменовувати міста, забороняти людям говорити рідною мовою, забороняти їм ходити у ту церкву, в яку вони хочуть ходити. І ось сьогодні ми бачимо, що цей рух триває, що насильство над людьми триває, – заявив народний обранець.
Згодом Юрій Бойко заявив, що під “радикалами” він мав на увазі не чинну владу, а Петра Порошенка. Після цього фракція “Європейська Солідарність” виступила у Верховній Раді з вимогою позбавити мандатів Юрія Бойка й інших нардепів від забороненої ОПЗЖ.
Довідка: Юрій Бойко очолює депутатську групу “Платформа за життя та мир”, створену з колишніх членів ОПЗЖ. Він був міністром енергетики та вугільної промисловості, віцепрем’єром за Віктора Януковича, а також ключовим членом його Партії регіонів. Партію “Опозиційна платформа – за життя”, яку Бойко очолював разом з Вадимом Рабіновичем та Віктором Медведчуком, заборонили після початку російського вторгнення у 2022 році.
- Депутатська група “Платформа за життя та мир” у Верховній Раді України виключила зі свого складу нардепа Юрія Загороднього. Причиною стало його голосування за закон, що забороняє діяльність релігійних організацій, пов’язаних із Росією, зокрема УПЦ МП.
19 грудня президент Володимир Путін заявив, що російська армія вдерлася в Україну 24 лютого 2022 року, мовляв, “без особливої підготовки”. За його словами, це рішення, як і у випадку з Кримом, нібито було “спонтанним”.
“Росія готова вести перемовини з Зеленським, якщо він піде на вибори і отримає легітимність. Підписувати документи про мир Москва буде лише з легітимним президентом України” – заявив під час щорічної пресконференції президент РФ Путін. Ці слова цікаві не лише тому, що раніше ряд кремлівських чиновників заперечували саму можливість переговорів, але й поверненням російської влади до старої тези про “нелегітимність” української влади. Тому варто проаналізувати, навіщо це росіянам і чого Путін прагне досягти.
Бійці підрозділу Сил спеціальних операцій (ССО) ЗСУ в бою в Курській області РФ знищили 12 північнокорейських військовослужбовців і поранили 20.
Українська економіка, попри зменшення на чверть порівняно з 2021 роком, адаптувалася до умов війни і демонструє позитивні тенденції. Вперше з 2022 року за деякими ключовими показниками вона виглядає сильнішою, ніж економіка Росії.
19 грудня президент України Володимир Зеленський під час пресконференції у Брюсселі заявив, що адекватна людина не могла запропонувати “технологічну дуель” над Києвом між західними системами ППО та російським “Орєшником”.