Подружжя в Індії три роки сперечалось через ім’я для сина
Джерело: BBC
Подружня пара з Індії три роки сперечалась через ім’я сина. Розв’язати суперечку вдалось лише у суді.
Все почалось ще у 2021 році, коли жінка, імені якого не розголошують, народила сина та на кілька тижнів поїхала до батьків. В Індії жінки після пологів часто їдуть у батьківський дім, щоб відпочити та відновитись.
Згодом за дружиною та дитиною приїжджає чоловік, аби забрати їх додому.
Однак 21-річна жінка відмовилась повертатись додому з чоловіком, коли він сказав їй, яке ім’я обрав для сина. Він так розчарувався, що більше не приїжджав за дружиною.
Жінка, тим часом вибрала для сина ім’я Аді, яке складається з першої букви її ім’я та букв імені чоловіка, розповів помічник прокурора.
З того моменту пройшов не один рік. Жінка продовжувала жити у батьків і звернулась до суду, аби він змусив її чоловіка фінансово підтримувати її та сина.
Адвокат жінки повідомив, що суперечка дійшла до того, що вона подала на розлучення.
“Вона хотіла отримати гроші на утримання, тому що вона домогосподарка”, – сказав адвокат.
Спершу заяву подали до місцевого суду, але згодом його передали у Народний суд, де розглядають справи, які можна розв’язати шляхом посередництва.
Подружжя довго відкидало численні пропозиції суддів, поки, врешті, їм не сподобалось ім’я для сина, запропоноване судом. Тепер сина звати Ар’явардхана, що у перекладі означає “благородний”
Згодом пара обмінялась квітковими гірляндами – символом згоди, відповідно до індійської традиції.
Це не єдиний випадок в Індії за останні роки, коли ім’я дитині обирають через суд. До прикладу, у вересні 2023 року дівчинку не взяли на навчання до школи, оскільки у її свідоцтві про народження не було записано імені.
Її матір звернулась до суду пояснивши, що хотіла зареєструвати ім’я для 4-річної доньки, але їй відмовили, бо вона прийшла без батька дитини, з яким на той час вона вже розлучилась.
У постанові Верховний суд зобов’язав органи реєстрації народження записати ім’я, яке обрала матір, та вписати ім’я батька дитини.
- У Перу народилося перше немовля, зачате за допомогою інноваційної технології фертильності, яка використовує стовбурові клітини для дозрівання ембріона поза тілом.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.