Путін розширює програму мілітаризації молоді для довгострокової війни в Україні – ISW

Джерело: ISW

За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.

Зазначається, що президент РФ Володимир Путін продовжує розширювати мережу програм так званого військово-патріотичного виховання молоді в Росії та окупованій території України напередодні оголошеного Кремлем “Року захисника Вітчизни” у 2025 році.

Путін затвердив список з чотирьох доручень для російського уряду, які включають розпорядження про: створення та розвиток мережі “військово-спортивних таборів” для популяризації служби в армії серед молоді; розширення кремлівської програми “Дороги перемоги”; створення онлайн-платформи для організації програм так званого військово-патріотичного виховання для російської молоді; переведення одного дитячого “оздоровчого табору” на цілорічний режим роботи.

“Кремлівська програма “Дорогами Перемоги” спрямована на “виховання патріотичних почуттів у сучасних дітей та молоді” і пропонує безкоштовні екскурсії російськими культурними та історичними місцями “бойової слави” для російських дітей та молоді”, – йдеться у звіті.

Як зауважили експерти, раніше Кремль вже використовував військово-спортивні тренувальні табори “Авангард” для мілітаризації української молоді російськими культурними та історичними наративами.

Аналітики зауважили, що РФ, ймовірно, розширює мережу цих та подібних таборів по всій Росії в межах своїх довгострокових зусиль з формування збройних сил.

Кремль також готується розширити і підвищити статус інших молодіжних так званих військово-патріотичних організацій, таких як “Юнармія” і “Рух перших”, з метою мілітаризації російської молоді.

Водночас він використовує свою програму “Час героїв”, щоб призначити ветеранів війни в Україні на державні посади і мілітаризувати російське суспільство в цілому.

Путін оголосив, що Кремль розглядатиме 2025 рік як “Рік захисника Вітчизни”, вказуючи на те, що він має намір орієнтувати політичні та ідеологічні пріоритети Росії на 2025 рік на російських ветеранів та подальшу мілітаризацію російського суспільства.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.

Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.

Під час американського туру об’єднання “Культурний десант” британський музикант Стінг заспівав свій хіт “Shape of My Heart” у дуеті з українським бандуристом Тарасом Столяром. 

22 грудня Україна традиційно вшановує працівників енергетичної галузі, які забезпечують стабільне енергопостачання та відновлення інфраструктури в умовах війни. На сьогодні енергетикам доводиться працювати під постійними обстрілами та відновлювати енергетику в будь-яку погоду.