Путін розширює програму мілітаризації молоді для довгострокової війни в Україні – ISW

Джерело: ISW

За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.

Зазначається, що президент РФ Володимир Путін продовжує розширювати мережу програм так званого військово-патріотичного виховання молоді в Росії та окупованій території України напередодні оголошеного Кремлем “Року захисника Вітчизни” у 2025 році.

Путін затвердив список з чотирьох доручень для російського уряду, які включають розпорядження про: створення та розвиток мережі “військово-спортивних таборів” для популяризації служби в армії серед молоді; розширення кремлівської програми “Дороги перемоги”; створення онлайн-платформи для організації програм так званого військово-патріотичного виховання для російської молоді; переведення одного дитячого “оздоровчого табору” на цілорічний режим роботи.

“Кремлівська програма “Дорогами Перемоги” спрямована на “виховання патріотичних почуттів у сучасних дітей та молоді” і пропонує безкоштовні екскурсії російськими культурними та історичними місцями “бойової слави” для російських дітей та молоді”, – йдеться у звіті.

Як зауважили експерти, раніше Кремль вже використовував військово-спортивні тренувальні табори “Авангард” для мілітаризації української молоді російськими культурними та історичними наративами.

Аналітики зауважили, що РФ, ймовірно, розширює мережу цих та подібних таборів по всій Росії в межах своїх довгострокових зусиль з формування збройних сил.

Кремль також готується розширити і підвищити статус інших молодіжних так званих військово-патріотичних організацій, таких як “Юнармія” і “Рух перших”, з метою мілітаризації російської молоді.

Водночас він використовує свою програму “Час героїв”, щоб призначити ветеранів війни в Україні на державні посади і мілітаризувати російське суспільство в цілому.

Путін оголосив, що Кремль розглядатиме 2025 рік як “Рік захисника Вітчизни”, вказуючи на те, що він має намір орієнтувати політичні та ідеологічні пріоритети Росії на 2025 рік на російських ветеранів та подальшу мілітаризацію російського суспільства.

Оперативно-стратегічне угруповання військ “Хортиця” повідомило, що російські війська намагаються до 9 травня вийти на адміністративний кордон Дніпропетровської та Донецької областей на Покровському напрямку, де нині тривають важкі бої.

Кабінет Міністрів затвердив розроблений Міністерством оборони у співпраці з Офісом президента порядок створення і функціонування Центрів підготовки громадян до національного спротиву, що визначає порядок створення та функціонування Центрів, встановлює засади їх діяльності.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 22 квітня. З початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.  Росіяни завдали 83 авіаційні удари, скинувши 170 КАБ. Крім того, застосували 1159 дронів-камікадзе, та здійснили 4231 обстріл населених пунктів та позицій наших військ.

22 квітня посла Китаю в Україні Ма Шенкуня запросили до Міністерства закордонних справ, аби передати докази участі громадян КНР у війні РФ проти України.

Росія відмовилася виконати вимоги президента Дональда Трампа щодо припинення війни проти України. Намагаючись затягнути переговори, прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам, що встановлення “жорстких дедлайнів” — це “марна справа”.