Штучний інтелект уперше намалював автопортрет

Джерело: Daily Star

Штучний інтелект уперше намалював автопортрет, показавши, який, на його думку, він має вигляд.

Як розповіли у виданні, штучний інтелект “знає”, що він не людина, а лише комп’ютерна система, тож міг би зобразити себе як робота. Натомість ШІ намалював себе як суміш 40 художників, які завантажили в програму власні селфі.

Цей тест був проведений страховою компанією Hiscox, щоб відзначити запуск свого першого звіту Art and AI Report. У звіті розглядається вплив штучного інтелекту на світ мистецтва та етична дилема, що оточує мистецтво, створене штучним інтелектом.

Фото: Daily Star

Оскільки ШІ-генератори зображень розвивають здатність створювати нові роботи, вивчаючи навички людей-художників з різних епох, в одному творі можуть поєднуватися роботи від да Вінчі до Бенксі та всіх, хто перебуває між ними.

Фото: Daily Star

Згідно з повідомленням, причина зацікавленості Hiscox в цьому полягає в тому, що це часто робиться без надання компенсації живим художникам або отримання їхньої згоди.

Насправді, за даними страховика, 77% колекціонерів і 78% любителів мистецтва заявили, що художники повинні отримувати справедливу компенсацію за те, що їхні роботи використовуються моделями зі штучним інтелектом.

Фото: Daily Star

У зв’язку з цим Hiscox провела тест і виплатила компенсацію всім своїм 40 художникам.

Hiscox виявив, що більш ніж третина (37%) колекціонерів стурбовані тим, що роботи художників використовуються без їхнього дозволу.

Фото: Daily Star

Звіт Hiscox Art and AI Report виявив, що 42% колекціонерів та ентузіастів мистецтва мають етичні проблеми, пов’язані з мистецтвом штучного інтелекту, тоді як більш ніж третина (37%) колекціонерів стурбовані порушенням авторських прав.

Окрім того звіт також засвідчив, що серед колекціонерів (82%) та ентузіастів (76%) існує сильне бажання чіткого маркування, щоб відрізнити мистецтво, створене штучним інтелектом, від контенту, створеного людиною.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.