З 2025 року медичні процедури без направлення лікаря стануть платними

Джерело: “Київ 24” та постанова № 781

З 1 січня 2025 року в Україні запроваджуються нові правила надання медичних послуг, згідно з якими процедури без направлення лікаря будуть оплачуватися пацієнтами, нагадала адвокатка, заступниця міністра охорони здоров’я у 2014-2015 роках Наталя Лісневська.

Ці зміни передбачені постановою №781, ухваленою урядом у липні 2024 року. Деякі її пункти вже діють, але основна частина набуде чинності з початку нового року.

За новими правилами, фізичні та юридичні особи повністю оплачуватимуть медичні послуги, якщо:

  • пацієнт звертається без направлення сімейного лікаря, окрім випадків, передбачених законодавством;
  • послуги надаються за договорами з юридичними особами;
  • послуги надаються в медичних закладах сектору безпеки й оборони або Державного управління справами пацієнтам, які не належать до прикріпленого контингенту;
  • послуги не покриваються програмою державних гарантій медичного обслуговування.

Окрім того, пацієнти зможуть оплачувати додаткові послуги, серед яких:

  • медичне обслуговування вдома за бажанням пацієнта, якщо це не пов’язано зі станом його здоров’я;
  • самостійний вибір лікаря під час стаціонарного лікування;
  • перебування в палатах із підвищеним рівнем комфорту.

Послуги оформлюватимуться офіційно і відображатимуться в електронній системі охорони здоров’я. Оплата буде здійснюватися виключно безготівковим способом на офіційний рахунок лікарні.

Вартість платних послуг кожен медичний заклад визначатиме самостійно. До 1 січня всі державні та комунальні медичні установи зобов’язані опублікувати на офіційних сайтах і стендах повний перелік безкоштовних послуг, які надаються за програмою державних гарантій.

  • Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.

Посли G7 закликали Раду ухвалити законопроєкт №12374-д для зміцнення інституційної бази Агентства з розшуку і менеджменту активів.

Співробітників комунальних служб у Москві перевели на посилений режим роботи через загрозу атак українських безпілотників напередодні 9 травня. Зокрема працівникам держустанови “Жилищник” роздали біноклі та відправили чергувати на дахи будинків, аби стежити за повітряним простором.

Надвечір 7 травня російські війська обстріляли безпілотниками Черкащину. Внаслідок атаки постраждав чоловік, повідомив глава Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Німецька компанія Uniper, котра до 2022 року була найбільшим імпортером російського газу у Німеччині, змогла домогтися стягнення частини компенсації з російського “Газпрому” за порушення контрактних зобов’язань.

У Москві та області російська влада обмежила мобільний зв’язок спільно з інтернетом з метою “реалізації безпеки”.