«Ми повинні зробити все, щоб 25-й рік став для України роком миру» — Зеленський
Джерело: сайт президента України
Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.
Президент зазначив, що 2025 рік має стати для України роком справедливого миру. Для цього дипломати повинні докласти всіх зусиль, зокрема, працювати над зміцненням відносин із партнерами, впливати на суспільну думку у світі та забезпечувати реальні результати для захисту інтересів України.
“Бути послом України, бути українським дипломатом – це бути людиною, яка може відповісти абсолютно конкретно на питання, що саме було вами зроблено для наближення миру, для захисту інтересів України й українців. Наступний рік буде ключовим з точки зору саме цього завдання. Ми повинні зробити все, щоб 25-й рік став для України роком справедливого миру”, — сказав президент.
Серед пріоритетів української дипломатії названо інтеграцію до Європейського Союзу. Президент підкреслив важливість активної участі України у процесі перемовин із ЄС у 2024 році, враховуючи головування Польщі та Данії в Європейській Раді.
Президент також торкнувся питання забезпечення зброї для української армії та системної роботи з партнерами над санкційним тиском на Росію. Він наголосив, що відповідальність Росії за розв’язання війни має бути забезпечена, а заморожені російські активи повинні працювати на відновлення України.
Окрему увагу звернуто на потребу залучення інвестицій у внутрішнє виробництво зброї та відбудову країни. Президент закликав дипломатів співпрацювати з державними, приватними, медійними, академічними та культурними колами для зміцнення міжнародної підтримки України.
У межах дипломатичної реформи оголошено про нові призначення у представництвах України за кордоном, серед яких кадрові дипломати та суспільні лідери. Президент підкреслив важливість співпраці та об’єднання зусиль для досягнення спільної мети.
“Треба проводити нашу політику й нікому не давати щось вирішувати за спиною України. Відповідальність Росії за цю війну має бути”, — додав він.
- 22 грудня представники Національної скаутської організації “Пласт” урочисто передали Президенту України Володимиру Зеленському Вифлеємський вогонь миру. Цей символічний вогонь, запалений у місці народження Ісуса Христа, традиційно передається напередодні Різдва як знак добра, підтримки та єдності.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією
У російському місті Казань на місцевому пороховому заводі сталися вибухи після атаки українських безпілотників, повідомила адміністрація Кіровського та Московського районів міста.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував президента Польщі Анджея Дуду через пропозицію польського глави конфіскувати російські активи і передати Україні.