П’ятеро військових РФ загинули під час пожежі в ізоляторі Якутська після відмови воювати

Джерело: “Сибирь. Реалии

У ніч на 20 грудня в Якутську сталася пожежа в ізоляторі тимчасового тримання. Внаслідок займання загинули п’ятеро військових, ще семеро постраждалих шпиталізували внаслідок отруєння димом.

В ізоляторі утримували військових, які відмовилися повертатися на фронт після отримання поранень або самовільно залишили частини. Якутський військовий комісаріат підтвердив, що серед затриманих були відмовники від участі у бойових діях, але імена загиблих та постраждалих не розголошують. Причини пожежі поки що не встановлено.

За даними активістів фонду “Вільна Якутія”, в цьому ізоляторі регулярно застосовували силу до затриманих. Раніше правозахисники отримували повідомлення про побиття та тортури відмовників, яких намагалися змусити повернутися на війну. Затримані також повідомляли про антисанітарні умови та моральний тиск.

Російські державні ЗМІ, посилаючись на джерела в екстрених службах, припускають, що пожежу могла спричинити спроба втечі ув’язнених. Натомість друзі одного із загиблих припускають, що трагедія могла статися через чергові випадки побиття.

Будівля, в якій сталася пожежа, слугувала не лише ізолятором, а й тимчасовим пунктом збору та військовою комендатурою. За даними Baza, займання почалося на першому поверсі, відтак полум’я швидко поширилося. На ліквідацію пожежі знадобилося близько трьох годин.

Оперативний штаб Якутії повідомив, що особи загиблих встановлюються, а місцева прокуратура заявила, що не планує публікувати прізвища потерпілих чи відкривати гарячу лінію для родичів.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.