Протягом листопада росіяни запустили по Україні близько 2,3 тисячі дронів — розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії в X (Twitter) 

У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів.

Протягом усього 2024 року кількість щомісячних запусків безпілотників постійно зростала, починаючи з липня, коли було зафіксоване значне збільшення атак – на 200 дронів більше порівняно з попереднім місяцем. У листопаді цей показник знову перевищив жовтневі дані.

Однак у звіті зазначено, що темпи приросту кількості запусків з жовтня по листопад були нижчими, ніж у попередні місяці. Дані за грудень свідчать про близько 850 запусків, що, ймовірно, пов’язано з погодними умовами. У грудні спостерігалися періоди низької активності, що чергувалися з масованими хвилями атак.

Розвідники припускають, що за відсутності впливу на пускові майданчики та виробництво Росія здатна підтримувати рівень запусків на рівні не менше 1,5 тисячі дронів щомісяця.

Окрім цього, британська розвідка звернула увагу на використання Росією “хибних пусків” дронів. У вересні-листопаді 2024 року до 50-60% запусків могли бути саме такими. Це системи меншого розміру й дешевші, ніж дрони класу Shahed, створені з матеріалів, що ускладнюють їхнє виявлення. Їхнє завдання – заплутувати радіолокаційні системи України, перевантажувати оборону та виснажувати українські сили ППО.

Деякі з цих дронів, як зазначено в огляді, можуть нести невелике вибухове навантаження, що робить їх небезпечними в разі досягнення цілі.

У розвідці також зазначили, що російські зенітно-ракетні комплекси забезпечують покриття цілей по всій території України, що дозволяє Росії не лише зберігати тиск, а й накопичувати запаси авіаційних ракет дальнього радіуса дії.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко передав підрозділам Сил оборони України сім комплексів протидії технічній розвідці “Ай-Петрі СВ”, а також засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) та безпілотники “Посейдон”.

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Коли в інформаційному просторі з’являється згадка про “безвісти зниклих” – нерідко у суспільства це асоціюється…

Глава МЗС Чехії Ян Ліпавський, критикуючи поїздку прем’єра Словаччини Роберта Фіцо до президента РФ Володимира Путіна, наголосив, що раніше саме Чехія вирішила відмовитися від постачань російського газу.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.