NYT: Саме Пхеньян був ініціатором відправлення північнокорейських військ до України

Джерело: The New York Times

Розвідка США з’ясувала, що пропозиція направити північнокорейських військових для участі у бойових діях проти України надійшла від Пхеньяну, а не від Москви.

Володимир Путін одразу підтримав пропозицію, проте Північна Корея, як стверджується, “спершу нічого не отримала” в обмін на свою допомогу. Наразі Кім Чен Ин сподівається на майбутню подяку Москви у формі надання технологій, дипломатичної підтримки у протистоянні із Заходом та іншої допомоги у разі кризових ситуацій, повідомляють джерела.

Північнокорейські військові вже беруть участь у бойових діях і зазнають втрат. Джерело The New York Times оцінює кількість загиблих солдатів КНДР у 200 осіб. Російська сторона, за його словами, намагається приховати ці дані. Американські офіційні особи стверджують, що КНДР направила на фронт свої найкращі підрозділи, проте вони не мають реального бойового досвіду. Поки що, за словами посадовців зі США, ефективність їхньої участі залишається під питанням.

Високопосадовець додав, що північнокорейські підрозділи не повністю інтегровані в російську армію та іноді діють автономно, що збільшує ризик втрат серед них. Водночас, за його словами, поранені північнокорейські військові отримують якіснішу медичну допомогу, ніж росіяни. Їх частіше відправляють до великих лікарень у Курську, а не до невеликих сільських медустанов, розташованих ближче до лінії фронту.

Співпраця між Росією та КНДР зміцнилася після візиту Путіна до Пхеньяну минулого літа. Під час зустрічі лідери двох країн підписали угоду про стратегічне партнерство, одна зі статей якої передбачає взаємну військову допомогу у разі нападу.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.