В El Pais заявили, що Україна закликала ЄС припинити підтримку переселенців. МЗС відповіло
Джерело: El Pais
Україна просить припинення допомоги біженцям від ЄС та надання консульських послуг чоловікам призовного віку.
До 10 млн досі нині живуть за кордоном, і уряд прагне їхнього повернення. Україна потребує цих людей: демографічна криза, що існувала до війни, лише загострилася через бойові дії.
Для вирішення завдання з поверненням українців було створено Міністерство національної єдності. Радник президента Олександр Камишін вказав, що відомство працюватиме над пілотним проєктом разом з Німеччиною з повернення українців додому в оборонну промисловість.
Київ виступає за те, щоб країни-члени ЄС припинили допомогу біженцям як засіб тиску, а чоловіки призовного віку не мали доступу до консульських послуг. Водночас він прагне не втратити зв’язок з тими, хто виїхав, за допомогою за допомогою законодавчих реформ, – мовиться у повідомленні.
Своєю чергою, речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий спростував низку тверджень у статті газети.
Деякі твердження в цій статті невірні. 1) Уряд України не запитує скорочення допомоги; 2) Чоловіки призовного віку мають доступ до консульських послуг, – зауважив він.
Тихий додав, що насправді мета України – “створити позитивну мотивацію, а не перешкоди, щоб спонукати наших громадян добровільно повернутися”.
Some statements in this piece are incorrect.
1) The Ukrainian government is not requesting the reduction of assistance;
2) Men of draft age have access to consular services.
The goal is to create positive motivation, not hurdles, to encourage voluntary return of our citizens.
— Heorhii Tykhyi (@SpoxUkraineMFA) December 24, 2024
Додамо, Україні потрібні від 3,1 до 4,5 млн працівників до 2032 року, щоб досягти щорічних темпів економічного зростання на рівні 7%, а післявоєнне відновлення потребуватиме $411 млрд, що в 2,5 раза перевищує довоєнний ВВП країни.
- Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Європейський Союз, продовжуючи виплачувати допомогу українським переселенцям, знижує мобілізаційний потенціал України.
- У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.
- На Дніпропетровщині судитимуть очільника та секретаря міської громади за вимагання 30 тис. доларів хабаря у підприємця, який хотів відремонтувати недобудовану школу для переселенців
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.
Доходи Росії від нафти та газу у травні 2025 року впадуть на третину порівняно з аналогічним періодом торік — до 0,52 трлн рублів (близько $6,48 млрд). Це найнижчий показник із липня 2023 року, повідомляє Reuters з посиланням на власні підрахунки.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц запевнив, що ФРН спільно з союзниками планує задіяти усі можливі інструменти тиску на Росію задля припинення вогню в Україні.