В El Pais заявили, що Україна закликала ЄС припинити підтримку переселенців. МЗС відповіло
Джерело: El Pais
Україна просить припинення допомоги біженцям від ЄС та надання консульських послуг чоловікам призовного віку.
До 10 млн досі нині живуть за кордоном, і уряд прагне їхнього повернення. Україна потребує цих людей: демографічна криза, що існувала до війни, лише загострилася через бойові дії.
Для вирішення завдання з поверненням українців було створено Міністерство національної єдності. Радник президента Олександр Камишін вказав, що відомство працюватиме над пілотним проєктом разом з Німеччиною з повернення українців додому в оборонну промисловість.
Київ виступає за те, щоб країни-члени ЄС припинили допомогу біженцям як засіб тиску, а чоловіки призовного віку не мали доступу до консульських послуг. Водночас він прагне не втратити зв’язок з тими, хто виїхав, за допомогою за допомогою законодавчих реформ, – мовиться у повідомленні.
Своєю чергою, речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий спростував низку тверджень у статті газети.
Деякі твердження в цій статті невірні. 1) Уряд України не запитує скорочення допомоги; 2) Чоловіки призовного віку мають доступ до консульських послуг, – зауважив він.
Тихий додав, що насправді мета України – “створити позитивну мотивацію, а не перешкоди, щоб спонукати наших громадян добровільно повернутися”.
Some statements in this piece are incorrect.
1) The Ukrainian government is not requesting the reduction of assistance;
2) Men of draft age have access to consular services.
The goal is to create positive motivation, not hurdles, to encourage voluntary return of our citizens.
— Heorhii Tykhyi (@SpoxUkraineMFA) December 24, 2024
Додамо, Україні потрібні від 3,1 до 4,5 млн працівників до 2032 року, щоб досягти щорічних темпів економічного зростання на рівні 7%, а післявоєнне відновлення потребуватиме $411 млрд, що в 2,5 раза перевищує довоєнний ВВП країни.
- Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Європейський Союз, продовжуючи виплачувати допомогу українським переселенцям, знижує мобілізаційний потенціал України.
- У Бундестазі голова баварської опозиційної партії ХСС Александер Добріндт виступив із закликом депортувати безробітних українських переселенців з Німеччини. На його думку, треба висилати українців, якщо вони не знайдуть роботу.
- На Дніпропетровщині судитимуть очільника та секретаря міської громади за вимагання 30 тис. доларів хабаря у підприємця, який хотів відремонтувати недобудовану школу для переселенців
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.
У Франції завершилося навчання українських пілотів та наземного персоналу для винищувачів Dassault Mirage 2000−5F. Підготовка тривала пів року.
Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що ворог на сьогодні не зібрав достатньо сил для форсування річки Дніпро і наступу на Херсон. Для цього потрібна велика кількість засобів, які важко приховати.
25 грудня президент Володимир Зеленський поінформував про результати розмови з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою. Зокрема глава держави розповів Ішібі про масовий обстріл території України з боку РФ.
55-річного чоловіка, який адміністрував проросійський Telegram-канал та підтримував збройну агресію РФ проти України, засудили до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.