В El Pais заявили, що Україна закликала ЄС припинити підтримку переселенців. МЗС відповіло

Джерело: El Pais

Україна просить припинення допомоги біженцям від ЄС та надання консульських послуг чоловікам призовного віку.

До 10 млн досі нині живуть за кордоном, і уряд прагне їхнього повернення. Україна потребує цих людей: демографічна криза, що існувала до війни, лише загострилася через бойові дії.

Для вирішення завдання з поверненням українців було створено Міністерство національної єдності. Радник президента Олександр Камишін вказав, що відомство працюватиме над пілотним проєктом разом з Німеччиною з повернення українців додому в оборонну промисловість.

Київ виступає за те, щоб країни-члени ЄС припинили допомогу біженцям як засіб тиску, а чоловіки призовного віку не мали доступу до консульських послуг. Водночас він прагне не втратити зв’язок з тими, хто виїхав, за допомогою за допомогою законодавчих реформ, – мовиться у повідомленні.

Своєю чергою, речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий спростував низку тверджень у статті газети.

Деякі твердження в цій статті невірні. 1) Уряд України не запитує скорочення допомоги; 2) Чоловіки призовного віку мають доступ до консульських послуг, – зауважив він.

Тихий додав, що насправді мета України – “створити позитивну мотивацію, а не перешкоди, щоб спонукати наших громадян добровільно повернутися”.

Додамо, Україні потрібні від 3,1 до 4,5 млн працівників до 2032 року, щоб досягти щорічних темпів економічного зростання на рівні 7%, а післявоєнне відновлення потребуватиме $411 млрд, що в 2,5 раза перевищує довоєнний ВВП країни.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.

15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.

Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України. 

Доходи Росії від нафти та газу у травні 2025 року впадуть на третину порівняно з аналогічним періодом торік — до 0,52 трлн рублів (близько $6,48 млрд). Це найнижчий показник із липня 2023 року, повідомляє Reuters з посиланням на власні підрахунки.

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц запевнив, що ФРН спільно з союзниками планує задіяти усі можливі інструменти тиску на Росію задля припинення вогню в Україні.