У Сирії може бути до 66 місць масових поховань режиму Асада

Джерело: The Washington Post

У Сирії можуть знаходитися до 66 місць масових поховань, створених для приховування вбивств противників режиму Башара Асада під час громадянської війни. Про це стало відомо з досліджень правозахисних організацій та свідчень інформаторів.

Експерти вважають, що розкопки цих могил можуть пролити світло на долю понад 150 тисяч людей, які зникли безвісти під час війни. Процес ексгумації тіл і їх ідентифікації може зайняти роки або навіть десятиліття.

Уряд Асада раніше заперечував звинувачення у тортурах і вбивствах опонентів, які відбувалися у в’язницях, проте наявні докази свідчать про інше. Міжнародний прокурор Стівен Рапп, який відвідав кілька місць масових поховань у Сирії, назвав їх частиною системи “державного терору”. За його словами, ці докази можуть бути використані в майбутніх судових процесах щодо воєнних злочинів.

Серед інших, місця масових поховань досліджували незалежна Комісія з міжнародного правосуддя та підзвітності і Сирійська група з надзвичайних ситуацій. Ці організації надають підтримку сирійській опозиції і займаються документуванням злочинів.

У Чернівцях на 81-му році життя померла лікарка Марія Марчук (Соколовська), відома як близька подруга композитора Володимира Івасюка. Саме їй він присвятив свою легендарну пісню “Червона рута”.

Центр захисту диких котячих у Вашингтоні повідомив, що через пташиний грип у них померло 20 великих тварин – це понад половина популяції заповідника.

Російське підсанкційне судно, яке чотири місяці перевозило скраплений газ, не знайшло покупця через санкції США. Тепер воно вивантажує вантаж на далекому сході Росії.

У провінції Тартус на заході Сирії 14 поліцейських загинули, ще 10 зазнали поранення під час спроби заарештувати колишнього офіцера, пов’язаного зі скандально відомою в’язницею Седная. Міністр внутрішніх справ нової сирійської влади назвав нападників “залишками” режиму Асада та пообіцяв суворо покарати тих, хто загрожує безпеці країни.

Професор Офер Файнерман та його команда з Інституту Вейцмана провели змагання, щоб з’ясувати, хто краще керуватиме великим вантажем у лабіринті. Результати дослідження, опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences, розкривають нові аспекти групового прийняття рішень і порівнюють переваги та недоліки співпраці й дій поодинці.