Очищення акваторії Чорного моря та його узбережжя може тривати до 10 років — представник РФ
Джерело: “Голос Криму”
На десятиліття можуть затягнутися роботи з очищення акваторії Чорного моря та узбережжя від мазуту, що потрапив у воду через аварію двох російських танкерів поблизу Керченської протоки. Таку оцінку озвучила керівниця російської Спілки енерго-екологічної безпеки Наталія Соколова.
Екологічна катастрофа, викликана розливом нафтопродуктів, вражає своїми масштабами. За словами Соколової, танкери перевозили не лише мазут, але й інші нафтопродукти, які мають різну густину. Частина забруднювальних речовин вже осіла на дно, що значно ускладнює процес очищення.
Соколова наголосила, що оптимістичний сценарій передбачає щонайменше три сезони інтенсивних робіт, однак у разі негативного розвитку подій роботи можуть тривати до десяти років. Вона зазначила, що на поверхні води забруднення частково вдалося зібрати за допомогою бонових загороджень та сорбентів, але тяжкі фракції, які осіли на дно, становлять найбільшу проблему.
“Крім мазуту, там був бензин, дизель, залишки ганчір’я, просоченого маслами. Ця суміш дає різну густину. Плівку на поверхні зібрали боновими загородженнями та сорбентами. Тяжкі фракції опустилися на дно. Там вони становлять дуже велику складність для збору. Вони поєднуються з донними відкладеннями, фітопланктоном і водоростями. На жаль, під час припливів цей мазут повертатиметься”, – пояснила вона.
- 15 грудня у Керченській протоці зазнали аварії два російські танкери – “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
- Третій російський танкер з мазутом подав сигнал лиха у Чорному морі. Витік мазуту з російських танкерів ставить під удар екосистему Криму.
- Міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.
- Жителі Анапи записали відеозвернення до президента РФ Володимира Путіна з вимогою відправити “професійні ресурси” для ліквідації наслідків розливу нафтопродуктів після катастрофи російських танкерів у Чорному морі.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.