Мазут з російських танкерів вбив майже всю живність на дні Чорного моря у районі аварії

Джерело: Mash

Мазут, який вилився у Чорне море внаслідок аварії двох російських танкерів, вбив фактично всю живність на дні моря у районі інциденту.

Зазначається, що мазут опустився на дно моря через холодну погоду і поки він там – всі живі істоти там будуть гинути.

“Волонтери щоденно знаходять крабів та рапанів у мазуті. І якщо крабів ще можна спробувати очистити, з рапанами все важче – ракушки повністю заповнені мазутом, молюски одразу помирають”, – мовиться у телеграм-каналі.

За даними фахівців, порахувати всю загиблу живність моря неможливо: мовитись може про сотні тисяч істот. Весною ж почнуть випливати мертві риби.

За оцінками екологів, ситуація покращиться, коли концентрація мазуту стане допустимою для життя морської фауни. Водночас підводний світ та пісок відновлюватимуться щонайменше 10 років.

Як відомо, 15 грудня у Керченській протоці зазнали аварії два російські танкери – “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду. Інцидент загрожує катастрофічними наслідками для курортних та заповідних зон Чорного моря.

Міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.

Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.

Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, взяв участь у зйомках української комедії “Потяг 31 грудня”.

“Бахмут (професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.), мовчи, ти вже своє відвоювала”, “жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути”, “сексуально голодні українки” – фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, котрі домагалися звільнення Василенка, і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінено через ймовірність негативних наслідків для них.