Білоголового орлана офіційно проголосили національним птахом США

Джерело: сайт Білого дому

Президент Джо Байден напередодні Різдва підписав закон, згідно з яким білоголового орлана визнано національним птахом Сполучених Штатів Америки.

Як зазначається, роками білоголовий орлан був національною емблемою США і зʼявлявся на Великій печатці США, яку використовують у документах із 1782 року. Однак до цього моменту його не визнавали національним птахом.

Фото з відкритих джерел

Закон, що визначає білоголового орлана національним птахом, ініціювали законодавці Міннесоти. Штат є домом для того, що сенаторка Емі Клобучар описала як одну з найбільших популяцій білоголового орлана у країні. Білоголового орлана захищено законом про національну емблему 1940 року, який забороняє продаж або полювання на нього.

Білоголовий орлан – хижий птах із родини яструбових. Він відомий своїм характерним виглядом: білими головою і хвостом, темно-коричневим тілом і крилами, а також яскраво-жовтим дзьобом і лапами. Довжина тіла варіюється від 70 до 100 сантиметрів, а розмах крил – від 180 до 230 сантиметрів. Білоголові орлани мешкають у Північній Америці, зокрема у США, Канаді та Мексиці.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо погрожує Україні відключенням електроенергії, якщо транзит російського газу через Україну припиниться.

Українська співачка Катя Чиллі засудила встановлення Ханукії на Майдані, назвавши її символом “інших народів”. Вона вважає, що в центрі Києва під час війни має бути символ українського Різдва.

Унаслідок аварії літака авіакомпанії “Азербайджанських авіаліній” поблизу Актау у Казахстані загинув пілот Олександр Кальянінов. Він здобував освіту в льотній академії в Кропивницькому.

У Росії почали залучати неповнолітніх школярів до виробництва безпілотних літальних апаратів на заводі в особливій економічній зоні “Алабуга”, розташованій приблизно за 600 миль на південний схід від Москви. Це відбувається на фоні збільшеного попиту на БпЛА, зокрема іранського виробництва Shahed, в умовах ескалації російської агресії проти України.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, згідно з якою військовослужбовці офіцерського, сержантського та старшинського складу, які служать за контрактом, повинні володіти англійською мовою, якщо вони бажають претендувати на певні посади.