Росія вводить нові закони для зміцнення внутрішнього контролю
Джерело: Центр протидії дезінформації
Очільник Росії Володимир Путін підписав низку законів, які мають на меті посилення внутрішнього контролю в країні.
Офіційно ці закони подають як заходи для “захисту суверенітету”, але насправді вони є спробою зміцнити режим і запобігти потенційним загрозам, подібним до походу Пригожина на Москву.
Тепер участь у збройному повстанні карається позбавленням волі на строк від 15 до 20 років.
- Засуджені за тероризм або збройний заколот більше не матимуть права на умовно-дострокове звільнення.
- Іноземним громадянам, які беруть участь у спробах підірвати безпеку Росії, загрожує до 15 років позбавлення волі.
- Запроваджено кримінальну відповідальність за злочини проти військової служби для добровольців, зокрема дезертирство, опір начальству та знищення військового майна.
“Ухвалення й підписання цих законів підтверджує, що кремль дедалі більше боїться внутрішніх загроз і намагається законодавчо убезпечитися від них. Утім, цей тиск рано чи пізно призведе до дестабілізації внутрішньополітичної ситуації і, зрештою, падіння путінського режиму”, – заначають у повідомленні Центру протидії дезінформації.
- Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.
Мер Харкова Ігор Терехов опублікував дані про російські атаки на місто упродовж 2024 року.
З 1 січня 2025 року в Україні зросла вартість оформлення біометричних документів, зокрема ID-карток, закордонних паспортів та посвідок на проживання.
Блейк Лайвлі подала позов проти свого колеги по фільму “Покинь, якщо кохаєш” та режисера Джастіна Балдоні. Останній, натомість подав до суду проти видання The New York Times.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) підрахував, що РФ захопила понад 4000 квадратних кілометрів протягом 2024 року. Понад половину територій окупували протягом осені.
З 1 січня 2025 року Фінляндія розпочала своє головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Основними його пріоритетами стали дотримання принципів Організації, підтримка України та зміцнення її спроможності протидіяти сучасним викликам безпеці.